Skocz do zawartości

wycieki oleju w ecie


Witek bmwica 89

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie sam sobie odpowiedziales na pytanie:

 

W mojej ecie leci ojej między skrzynią a silnikiem

 

Takze leci miedzy skrzynia a silnikiem.

Musisz zwrocic uwage czy ubywa ci oleju w silniku - jezeli nie to sprawdz w skrzyni i bedziesz wiedzial. Jezeli leci z silnika to na wale z tylu jest simering i podobnie bedzie na skrzyni.

Z tego co piszesz to leci go dosyc sporo wiec w tym momencie i tak bedziesz musial sciagnac skrzynie - o ile jestes pewny ze leci wlasnie z tamtad a nie np z miski olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wcale nie jest powiedziane że to z simmeringi :!: U mnie też w "ecie" było podobnie lecz okazało się że to z uszczelka miski olejowej. Wypchnęła się w okolicy koła zamachowego i tam się sączyło. Ciężko jest to stwierdzić jednoznacznie bez zciągania miski bo kiepsko widać. Spraw sobie małe lusterko, ściągnij osłonę koła i zalookaj czy to nie uszczelka.

 

Pozdrówka

Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem pewien że to uszczelniacz wału lecz (jak pisałem wcześniej) po zdjęciu osłonki koła zamachowego wyciek okazał się z uszczelki miski przy kole zamachowym. Pewnien mechanik od BMek powiedział mi że bardzo rzadko padają uszczelniacze od strony koła zamachowego. Padają za to przednie.

 

Pozdrówka

Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wleź pod samochód. Odkręć osłonę koła zamachowego tak aby było widoczne. Weź dobrą lampę i świeć dokładnie na tył miski olejowej i uszczelkę w tym miejscu. Może dojrzysz przeciek. Niestety jest to kiepskie miejsce do jednoznacznej diagnozy więc dopiero po zdjęciu miski upewniłem się że to była faktycznie uszczelka.

Szczegółów montażu/demontażu nie pamiętam bo robiłem to z 5 lat temu.

 

Pozdrówka

Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.