Skocz do zawartości

318is kontrolka check enigine, DIS: błąd sondy


gurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem.

Czasami jak mam na niskich obrotach (poniżej 2k) to zaświeca się kontrolka Check engine, po podniesieniu obrotów powyżej 2,5k znika :shock: ?

 

DIS wskazuje na jakiś problem z sondą lambda, załączam zdjęcie:

http://iv.pl/images/22032597986181859600_thumb.jpg

moje BMW to: 318IS - M42 PB + LPG - na benzynie również tak się dzieje, również po skasowaniu błędu.

 

Dodam, że nie ma żadnych niepokojących objawów, silnik pracuje równo i nie narzekam na brak mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa sonda niekoniecznie bo masz napisane ze obwod otwarty wystapił jeden raz, sprawdz czy wtyczka nie zasniedziała a nawiasem mowiac to nie ma sond oryginalnych do BMW za mniej niz 100 euro a zamienniki sie do niczego nie nadaja i szkoda na nie kasy, nie trzymaja czestotliwosci.

KLIMATYZACJA SAMOCHODOWA, THERMO KING, CARRIER

DIAGNOSTYKA BMW, VAG tel. 500 236 866

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa sonda niekoniecznie bo masz napisane ze obwod otwarty wystapił jeden raz, sprawdz czy wtyczka nie zasniedziała a nawiasem mowiac to nie ma sond oryginalnych do BMW za mniej niz 100 euro a zamienniki sie do niczego nie nadaja i szkoda na nie kasy, nie trzymaja czestotliwosci.

 

Ciekawych rzeczy sie tu można dowiedzieć :) moim skromnym zdaniem to za 250zł to sie kupuje oryginał BOSCha tylko bez napisu BMW ten sam co idzie na pierwszy montaż tylko wtyczke trzeba zarobić złączki w zestawie, tak ze wydawanie 100euto to przerost formy nad treścią.

Co do postu to najlepiej było by sie zapiąć do kompa i pojeździć, zobaczyć jak sonda pracuje w czasie rzeczywistym, a dopiero potem ja ewentualnie zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.