Skocz do zawartości

czy można zastosować wiązkę z m50 do m52 ?


Filonq

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam pytanie dotyczace silnika i wiazek w obu motorach

Mianowicie mam auto m50b20 bez vanosa i mam 2 silnik na swap m52b25 na vanosie z e36 bez ews z 94r oba na boshu nie znam nr sterownikow musial bym sprawdzic... ale teraz pytanie mam takie czy da sie przeszczepic wiazke z b20 do b25 ? aby nie modzic w siazce z e36.. ?? jak ze sterowaniem vanosem ?

 

a i zapomnialem bo ten 2 jest na automacie co zrobic aby uruchomic silnik bo wiem ze musi byc ustawiony w trybie P.

 

dzieki wielkie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie bosch szedł bez vanosa

jak masz vans to 90% musi być siemensa

jest vanos sterowany boschem m50b25 , sterownik z końcówką numeru ........413 .Chodziło mi o to że silnik m52b25 nie jest sterowany boschem ,a połączenie wiązki NV boscha z wiązką z m52 to nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się po kolektorze ze to m50b25 z vanosem..

 

czy da sie polaczyc zastapic wiazke z m50b20 bez vanosa do silnika m50b25 z vanosem??

 

jak wyglada z polaczeniem skrzyni biegow automatycznej zeby odpalic manuala ??

 

z gory dzieki czekam na odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy da sie polaczyc zastapic wiazke z m50b20 bez vanosa do silnika m50b25 z vanosem??
nie próbowałem ale jestem przekonany że to nieopłacalne ,vanos ma czujniki spalania stukowego trzeba dołożyc przewody od czujników do sterownika , to samo ze sterowaniem zaworu vanosa zatem sporo kombinacji i w razie awarii duże utrudnienie w zlokalizowaniu usterki .

Wiązkę kupisz do 150zł a elektryk weżmie sporo więcej .

jak wyglada z polaczeniem skrzyni biegow automatycznej zeby odpalic manuala ??
w czym problem ? sterownik silnika nie ma blokady ,tu kluczowe znaczenie ma wiązka kabinowa auta więc wiązka silnikowa nie ma nic do rzeczy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.