Skocz do zawartości

530d Aukumulator, jaki?


miazgat0r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jaki optymalny akumulator jest do e60 530d? ile Ah?

 

Niestety mój po zimie już chyba nie jest w najlepszym stanie , auto postoi 3dni w garażu gdzie mamy teraz ok +5 C w dzień.. , chce odpalić i jest lipa nawet nie kreci i choinka na desce i kupa błedów.

Edytowane przez miazgat0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Teraz mam / miałem :mad2: centre future 100ah 900A.

Wiec zakupie tak owy teraz chyba że ktoś nadda inny pomysł.

Kiedyś czytałem jakieś posty że musi być koniecznie z "ASO" :duh:

 

Pzdr! :cool2:

 

Najlepiej kupić akumulator o takiej pojemności i rodzaju jaki miałeś gdy auto opuszczało salon, jeśli nie wiesz jaki był to zadzwoń i po nr. VIN powinni powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do siebie do 520D wsadziłem taki:

 

http://katalog.zap.pl/product/show/595%2001

 

i hula aż miło a trochę wyposażenia tam mam.

Na stronie masz wyszukiwarkę i wyskakują dla wszystkich diesli trzy pojemności 95,96 i 100 Ah

bez względu na pojemność. Pewnie każdy da radę.

http://img513.imageshack.us/img513/9260/avatar2qg.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem nowy w ASO cena 920zł z zaprogramowaniem pojemność 105ah.Poprzedni też miałem oryginał wytrzymał 7lat,a już przechodziłem przez Centre i po 3 latach śmietnik a też za 105ah trzeba dać ok.500-550zł sam sobie wymienie ale nie zaprogramuje więc taka decyzja żeby kupić nówke w ASO.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie trzeba kupować w ASO, ale koniecznie trzeba zaprogramować żeby potem nie było że akumulator tylko 3 lata wytrzymuje.

Co do pojemności to kup taki jak masz albo kup o większej pojemności ale wtedy w aucie trzeba więcej przekodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wpisać do modułu IPS informację ze jest nowy akumulator bo jak nie wpiszesz to moduł będzie ładował akumulator nowy tak jak ładował stary czyli przeładowywał. Przeładowywanie akumulatora powoduje że zwiększa się jego temperatura a przez to skraca żywotność o połowę a nawet do 1/4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie Centre Future 100Ah 900A.

Tylko bedzie problem z zakodowanie gdyż mi sie INPA powaliła i musze zdobyć jakąś sprawna wersje.

Jak by ktoś udostępnił bede wdzieczny jak cos to priv :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
100 miałem teraz.

Nie zakoduje INPA?

 

Jeśli miałeś zmienione już na 110 AH to możesz zrobić INPĄ rejestracje nowej baterii a jeśli nie to za pomocą NCS który jest automatycznie instalowany wraz z inpą zmnisz pojemność akumulatora. viewtopic.php?f=15&t=138242

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.