Skocz do zawartości

[Kupię] e36 coupe 320i minimum


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam e36 coupe, 6-cylindrów, benzyna, klimatronic, fajnie jakby miał full OBC

Uzbierałem 12,000 zł na samochód

 

Znalazłem parę ogłoszeń na allegro lecz mam spory kawałek żeby jechać i sobie zobaczyć czy byłby ktoś na tyle dobry ażeby mógł podjechać zobaczyć bo ma blisko lub wie coś o tym samochodzie ?

z góry dzięki za pomoc.

 

znalazłem 3 samochody czy ktoś może widział jak jeżdzą lub jest w stanie podejść i zobaczyć jak to auto faktycznie wygląda

http://otomoto.pl/bmw-320-piekna-bmw-e39-mpakiet-zobacz-C22903406.html

http://allegro.pl/bmw-e36-coupe-320i-vanos-oryginal-i2171913320.html

http://allegro.pl/bmw-323-2-5l-170-km-zadbana-duzo-zdjec-i2168976324.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

dobrze że w tej cenie szukasz.

niektórzy na forum szukają e36 Coupe za połowę tej sumy :mrgreen:

ta z Sochaczewa może być ciekawa bo ma m-pakiet.

jak koleś ma kwity na wymianę części to obejrzałbym ją za dnia.

ta trzecia z Wawy gościu nie ma pojęcia o silnikach i nie wiadomo czemu wymienił lampy na te wsiowe.

zapytaj czy ma oryginały

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic nieprawdziwego nie napisal o silnikach. Wszystko zgodnie z prawdą. A czy M52 jest poprawioną wersją M50 ? Budowa podobna, w uproszczeniu mozna takie tłumaczenie przyjąć.

 

Ja bym własnie przyjzał sie ostatniej. Lampy tragiczne, ale najlepszy silnik. Duzo mocniejszy, a pali tyle co tamte 320i.

Te 323i coupe jest u własciciela od około połowy 2009 roku, co wnioskuję po rejestracji.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

mhm szczególnie o budowę bo blok m52 ma żeliwny i 170 a m50 aluminiowy 192 kuce to na pewno słabszy jest poprawioną wersją.

323 to najgorszy z gamy 2500 ale i tak lepszy niż te 2.0 R6

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm szczególnie o budowę bo blok m52 ma żeliwny i 170 a m50 aluminiowy 192 kuce to na pewno słabszy jest poprawioną wersją.

323 to najgorszy z gamy 2500 ale i tak lepszy niż te 2.0 R6

 

Akurat to jest odwrotnie: M52 ma aluminiowy, a M50 żeliwny.

 

Nowszy jest na papierze slabszy, tego sie nie da zaprzeczyć. BMW wprowadzilo aluminium zamiast żeliwa zapewne ze względu na masę pojazdu. Tak czy inaczej M50 przestali robic w 1994 roku i zastąpili go M52, który produkowali do polowy 2000 roku.

 

 

Faktycznie ten 170 konny jezdzi tak samo szybko jak 192 konny, ale dodatkowo 170 konny jest duzo mocniejszy w zakresie do 3000 obrotów. De facto lepiej jezdzi sie tym 170 konnym.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Akurat to jest odwrotnie: M52 ma aluminiowy, a M50 żeliwny.

Tak czy inaczej M50 przestali robic w 1994 roku i zastąpili go M52, który produkowali do polowy 2000 roku.

to fakt w pracy piszę i muszę się kryć.

mam u sąsiada 323i E46 i szału nie robi w porównaniu do 330 a nawet diesla.

subiektywne wrażenie miałem co do e36 ale patrze na papier że różnicy między 323 ~328 prawie nie ma.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porownaniu do 330i jest rzeczywiscie slabo... w porownaniu do 328i nie jest zle, przy niskich-srednich obrotach jezdzi sie w zasadzie tak samo, dopiero powyzej 4000 obrotów czuc ze 328i jest mocniejsze od 323i. Tak na prawde to jest tylko 300 centymetrów roznicy.

 

Wracajac do tematu Coupe założyciela watku, to ta z Sochaczewa rzeczywiscie wygląda ciekawie.

 

Choć jesli mialbym brac 320i, to poważnie bym rozważył 318is...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

poproś żeby tą m-pak foty za dnia Ci wrzucił na maila i daj tutaj.

ew możesz coś na forum poszukać

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=5

tylko nie od gościa co ma trzy posty i jest od wczoraj na forum.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porownaniu do 330i jest rzeczywiscie slabo... w porownaniu do 328i nie jest zle, przy niskich-srednich obrotach jezdzi sie w zasadzie tak samo, dopiero powyzej 4000 obrotów czuc ze 328i jest mocniejsze od 323i. Tak na prawde to jest tylko 300 centymetrów roznicy.

 

Wracajac do tematu Coupe założyciela watku, to ta z Sochaczewa rzeczywiscie wygląda ciekawie.

 

Choć jesli mialbym brac 320i, to poważnie bym rozważył 318is...

 

popre kolege z tym 1.8is miałem 2.0 co prawda dzwięk jest fajniejszy ,ale bardziej jestem zadowolony z 1.8is

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

właśnie taki co ma 3 posty na krzyż :wink:

dobry forumowicz, 3/4 się rejestruje jak ma brykę jakąś do opchnięcia.

znasz go?

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zielona byłaby spoko, gdyby nie źle spasowany prawy bok i tylny błotnik ciemniejszy o 3 odcienie od dzrwi.

 

No auto w tym wieku musi miec jakies wady, to ze byly elementy malowane to chyba oczywiste. Jakby byla idealnym zabytkiem do kolekcji, to by kosztowała 2 razy tyle, albo lepiej.

Wszystko da sie poprawic, tylko kwestia czy wogole warto w to auto inwestowac.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie co wybrać na pewno 6r ale czy 320 323 a może 325 jakie wasze zdanie ?

 

jest ktoś z Gdyni i mógłby jechać obejrzeć:

http://allegro.pl/bmw-e36-320i-coupe-m-pakiet-i2171906370.html

 

i znalazłem jeszcze coś ciekawe ale nie wiem czy już po opłatach czy przed jutro będę dzwonił.

http://otomoto.pl/bmw-325-kozackie-bmw-e36-2-5-m-pakiet-C23107690.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie co wybrać na pewno 6r ale czy 320 323 a może 325 jakie wasze zdanie ?

 

Wybrac to, co bedzie w najlepszym stanie.

 

Co do tych linków, to ten drugi z Podkarpacia, to na 99% nie jest 325i ale 323i. W 1996 roku nie bylo juz 325i, a i silnik siedzi tam raczej M52 a nie M50.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Maciek poleci Ci 323 na pewno :D

a serio to kupuj każdy >320 jak chcesz mieć przyjemność z jazdy.

chociaż są ludzie na forum którzy mówią że 316 jest wystarczająco dynamiczne ale ja tak nie uważam.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio stałem pomiędzy dźwiękami 4r a 6r i niema mowy aby kupił coś 4r, dźwięk wydawany przez 6r to poezja coś co wyróżnia BMW spośród innych marek,

Czekam na odpowiedz kogoś z Gdyni jak tam wygląda ta niebieska 320.

 

poza allegro pewnie są jakieś strony gdzie jest mnóstwo ogłoszeń samochodów, jeżeli znacie jakieś z góry dziękuję za podanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w przyszłym tygodniu myślę, że znajdę chwilę żeby obejrzec, tylko jest mały problem, o ile czujnik lakieru mogę zorganizować do oględzin, to mechanicznie nie wiele Ci powiem, bo się nie znam za bardzo na tym. Jak coś to pisz na priv. W miarę możliwości postaram się pomóc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w przyszłym tygodniu myślę, że znajdę chwilę żeby obejrzec, tylko jest mały problem, o ile czujnik lakieru mogę zorganizować do oględzin, to mechanicznie nie wiele Ci powiem, bo się nie znam za bardzo na tym. Jak coś to pisz na priv. W miarę możliwości postaram się pomóc

 

byłbym ci naprawdę bardzo wdzięczny, po oględzinach napisz na forum co stwierdziłeś, wszyscy przynajmniej na tym będą mogli skorzystać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.