Skocz do zawartości

Brak ogrzewania


PiterKmt

Rekomendowane odpowiedzi

I znowu mam problem,z nawiewów nie zaleznie od tego jaka temperature ustawie leci chłodne powietrze.

Powiem szczerze ze juz mnie to troche denerwuje,bo ostatnio robiłem trase 400km i cały czas leciało mi chłodne powietrze zamiast ogrzewac wnetrze to w sumie zmarzłem jak cholera :twisted: Spotkał sie juz ktos z takim problemem?

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostatów nie sprawdzałem,w jaki sposób moge sprawdzic czy to działa?I gdzie tego szukac?To jest ten koło egr?

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Termostatów nie sprawdzałem,w jaki sposób moge sprawdzic czy to działa?I gdzie tego szukac?To jest ten koło egr?

 

Przed jazdą wejdz w ukryte menu, odblokuj testy i przejdz do nr. 7 i tak zostaw, uruchom silnik i obserwuj jaką temperature pokaże na wyswietlaczu, powinna dojść do ok. 88 - 90 stopni. viewtopic.php?t=57919

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. po co odblokowywać menu jak można sobie zobaczyć temp na "krececzkach" w obrotomierzu

 

No tak, tylko z wszystkie kreseczki które się mogą schować to się chowają już przy 74 stopniach, a to nie jest rozgrzany w pełni silnik.

 

Lepiej sprawdź w ukrytym menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

2. po co odblokowywać menu jak można sobie zobaczyć temp na "krececzkach" w obrotomierzu

 

Gdybym patrzył na kreseczki to bym nie zauważył że termostaty mam zepsute a tak widziałem w trasie max. temperaturę 72 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś "przygodę" z brakiem ogrzewania. Co prawda w innej marce . Przyczyna była bardzo prozaiczna - brak (wyciek) płynu w chłodnicy. Dobrze , że była zima bo latem pewnie zatarł bym silnik. BMW ma zabezpieczenia w razie zbyt wysokiej temperatury płynu po prostu wyłączy się zapłon , ale w przypadku jego braku ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku jego braku lecz pewnie wcześniej gdy jego stan w zbiorniczku się obniży poniżej minimum to nasze auta powinny wyświetlić komunikat tak jak to jest w przypadku oleju, paliwa czy płynu do spryskiwacza. Moim zdaniem na pewno coś takiego tam jest :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum!

U mnie też do wczoraj było zimno. Dziś wymieniłem oba termostaty i jest OK.!!![/quote

 

Sam je wymieniłeś?Masz moze foty jak to robiles?Jak cenowo ci eto wynioslo?

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.