Skocz do zawartości

RR Evoque vs X1


Iphone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem pokazać wam porównanie RR Evoque i BMW X1.Widać że RR duużo lepiej sobie radzi z trudniejszymi warunkami.Moim zdaniem X1 przy nim się chowa także pod względem stylistyki sam Range Rover:

Porównanie:

Moim zdaniem gdybym miał zakupić jeden z nich to byłby RR ponieważ jest z każdej strony lepszy,a wy po zakupie X1 zdecydowalibyście się jeszcze raz go kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział ze X1 to auto terenowe bo chyba to masz namyśli mówić ze sobie lepiej radzi z trudniejszymi warunkami? to Samo RR i Q3... nikt o zdrowych zmysłach nie wjeżdża z tym w teren... bardzo specyficzne trudne warunki jak dla mnie terenowe ni jak dla tych aut typu SUV albo SAV jak mówi BMW te auto nigdy nie mialy wyjezdzac w teren :P

 

w takich autach sie kończy tak:P :

 

http://koszalinek.pl/vardata/nowosci/10000936.jpg

 

 

w innym teście syntetycznym na rampie x1 wygrało z q5 albo q3... testy trochę ni jak maja sie do jazdy na co dzień gdzie auto zachowuje sie na zakręcie tak a nie inaczej... bo wolisz zeby auto wjechało pod górkę 20' czy zeby wyciągało z zakrętu przy dużej prędkości;)

 

 

a co do porównania RR jezeli chodzi o design :norty: :norty: :norty: :cool2: :cool2: :cool2: nie wiem jak z jakością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1 w swej cenie jest gołe aż przykro. Nie wiem jak RR ale BMW jest mistrzowskie w braniu dużych pieniędzy za samo logo. X1 jest niezłe, ale nędznie wyposażone jak za 160 tys. w moim przypadku. Jeżdżę nim po budowach - może nie jest to offroad, ale często tęgie błoto a ostatnio śniegi głębokie kałuże i świetnie daje radę. Trzeba jednak pamiętać, że na takich kołach też cudów nie będzie. To jest auto na drogę i ew. polne drogi. Jeśli miałbym wybierać stylistykę to RR jest wg mnie ładniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos chyba przesadził, bo RR raczej porównuje się z X3. I z tego co pamiętam, cena ma się nijak do X1 i Q3... A stylistyka to jak zwykle kwestia gustu.
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mogę powiedzieć świeżo po zakupie X1, że nie ma co porównywać go do RR. Jeździłem małym RR na test drive. Powiem tak w terenie pewnie jest lepszy i gdybym mieszkał na wsi wybrał bym Brytyjczyka. Co do jakości i przyjemności z jazdy w porównaniu z BMW odpada w przedbiegach. X1 świetnie się trzyma drogi i silnik pracuje rewelacyjnie. RR ma pod maską silnik od Mondeo, więc sami sobie odpowiedzcie na pytanie czy chcecie jeździć Fordem w ładnej budzie i ciekawym wykończeniem wewnątrz? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej wersji silnika X1 kolega stał się posiadaczem ?

X1 28i w M Pakiecie - moim zdaniem naprawdę warto. Do tej pory jeździłem mini cooperem s i nie chciałem mułowatego dużego auta i nie pomyliłem się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej wersji był ten Evogue na testach bo mój przyjaciel jest zachwycony RRem z 2.0t benzyną :?:

Jak gdyby wersja nie ma znaczenia. Nie kwestionuje dynamiki silnika, a raczej jej wykorzystania w jeździe np. zakręty, trzymanie się drogi przy dużych pre∂kościach, slalom czy zarzucanie "tyłkiem" przy bardzo dynamicznym wyprzedzaniu - tutaj RR nigdy nie będzie tak dobry jak BMW. Na drodze poza asfaltem z kolei będzie sprawował się o niebo lepiej niż np. x1, x3, czy nawet x5. Wszystko kwestia czego od samochodu oczekuje kupujący. Ja chciałem samochód szybki i dynamiczny, dobrze trzymający się drogi, ale nie tak sztywny jak mój poprzedni. Coś co będzie też nadawać się bardziej na marne polskie i zagraniczne drogi. Co do RR to nie jest krytyka. To bardzo ładne i świetnie wykończone auto. Uważam tylko, że nie powinno się go porównywać do żadnego z aut typowo drogowych. Bardziej bym go porównywał do np. JEEP'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - w zasadzie z tych samych powodów kupiłem X1 :D

tylko niestey u mnie zwyciężył rozsądek nad emocjami :mad2: i wybarłem bardzo rozsądny kompromis pomiędzy przyjemnością z jazdy a osiągami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.