Skocz do zawartości

320i duże ciśnienie w układzie chłodzenia


artur1989

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam bmw e46 z silnikiem 2.0 z lpg rozerwało mi zbiorniczek wyrównawczy . Zrobiłem uszczelkę pod głowicą wymieniłem zbiorniczek wymieniłem korek odpowietrzałem ja około 10 razy a i tak w płynie robi mi sie ciśnienie a tak jak i wcześniej temperatura mi nie rośnie termostat sprawdzałem pompe też a nic sie nie zmienia prosze o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz reduktor Magic III to zobacz czy czasem nie wpuszcza Ci gazu w układ. Ja to zrobiłem trochę ryzykownie bo odkręciłem zbiorniczek i podpaliłem opary, które bardzo ochoczo się paliły bo na węch trudno orzec jednoznacznie. Próba ognia była konieczna. Mam nadzieję, że jesteś rozsądniejszy i sprawdzisz to w bardziej bezpieczny sposób ale to sprawdź bo to może być przyczyną, masz te same objawy jakie ja miałem. I zobacz jak będziesz kiedyś pod samochodem, czy Twoja chłodnica też się "uśmiecha" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzieki za informacje o tym zaworze tylko jak byś mógł to napisz mi gdzie on sie znajdoje i jaki waż mam odkrecić a ja też mam taką chlodnice jak ty bo jak byłem w kanale jak miałem naprawiane auto to widzialem że jest taka jakby sie uśmiechała pozdrawiam i czekam na informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak twarde masz węże od układu chłodzenia(ile je można ścisnąć) to tak na początku bo to że rozerwało Ci zbiorniczek to jeszcze nie powód gdyż mógł sie rozlecieć ze starości. Mam pytanie czy ubywa Ci płyn chłodzący bo skoro zrobiłeś głowice to obstawiam że może gdzieś ciec z krućców od gazu najprawdopodobniej z tych którymi sie wpięli w układ chłodzący gaziarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak, że winowajcą był reduktor, który miał wadliwe uszczelnienia i wbijał gaz w układ w miejscu gdzie ten podgrzewał reduktor. Płyn też mi ubywał ale chyba przez przewód w zbiorniku wyrównawczym bo poziom wzrastał i był efekt jakby gotowania ale to przez zawartość gazu. Możesz zrobić tak: wyłącz gaz, odpowietrz system i zrób kilka km na benzynie, podkręć troszkę obroty. Zatrzymaj się i sprawdź czy przewód do zbiornika wyrównawczego twardy jak baranie jaja. Jeśli nie, to przełącz na gaz i zrób 3 km, jak stwardnieje to masz odpowiedź. Pozdrawiam i życzę owocnych obserwacji :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.