Skocz do zawartości

x5 opony letnie


bewan

Rekomendowane odpowiedzi

witam,mam pytanie odnosnie opon,mam letnie felgi 19tki,i ogladajac opony stwierdzilem ze dwie musze wymienic,znalazlem takie na allegro,http://moto.allegro.pl/285-45r19-285-45-19-111w-xl-ventus-st-hankook-nowa-i2079682935.html mysle teraz kto by mi to dowiozl,ale to juz pozniejsze zmarwienie,co sadzicie o tych gumach?czy ktos ma jakies doswiadczenia? pozdrawiam :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doswiadczenie w kwesti tego ogloszenia jest takie ze musisz isc do okulisty sprawdzic wzrok :D A tak powaznie to przeczytaj dokladnie jeszcze raz i zobacz ze gosc sprzedaje pojedyncze opony a nie pary.

to raczej ty nieumiesz czytac,ja niepisalem ze widze cene za dwie sztuki,skad wziales taki pomysl ze skoro chce wymienic dwie to musi byc podana cena za dwie,ja zapytale tylko czy ktos jezdzil na takich,bo np.ja nie,moje doawiadczenie w KWESTI twojej odpowiedzi jest KWESTI nie KWESTIONOWANEJ tolerancji :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez sie w garsc bewan i zamiast poszukac w starych tematach i tam zadac pytanie na temat opon letnich to tworzysz nowy.zazartowalem o tym okuliscie a ty bez sensu filozofujesz.wiem ze skusila cie cena 500 zl za sztuke ,ale u tego goscia kupisz tylko jedna sztuke a u innych jak znajdziesz musisz dac przyjamniej 750 zl.

PS.przt okazji prosze admina o zrobinie porzadku na forum x5 e53 bo robi sie tu burdel.raz po raz ktos pisze nowy temat mimo ze juz wczeniej byl taki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,jak to bywa z nowym zakupem,wciaz sie ucze,teraz mysle juz o letnich oponach,ogladalem moje letnia felgi,i dziwna rzecz(chyba),mianowicie poprzednik jezdzil na roznych rozmiarach,felg i opon,na przodzie byly opony 255na felgach 9,a na tyle 285,na 10tkach,fakt ze opony takie same cztery sztuki.tj.marka i model,no wlasnie ja kiedys tez zakladalem na tyl szersze ale bylo to w e39,a slysze ze w 4x4musi byc jednakowy wymiar ,i jeszcze jedno felgi sa oryginalne,i watpie zeby facet sam tak wymyslil.z najblachymi rzeczami jezdzil do ASO,myle ze ktos mu tak podpowiedzial,i pytanie czy na te felgi moge zalozyc 285 gumy przod i tyl,pomimo ze tyl felgi dziesiatki a przod dziewiatki,ale mieszcza sie w przedziale rozmiarow pasujacych na nie,wiem ze jeszcze jest czas ale chcialem to zrobic wczesniej,dzieki z ev.pomoc :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X5 właśnie oryginalnie z tyłu są szersze niż z przodu. Te wymiary, które podałeś są prawidłowe i raczej tego powinno się trzymać.
acha,uspokoilem sie,ale siciagajac,informacje z tutejszego odpowiednika wydzialu komunikacji,czytam ze przod i tyl285,45,19,dziwne bo i czytalem ze 4x4 musi miec takie same buty,zapytam jeszcze Cie o jedno czy przod i tyl musi byc jednakowy bieznik,? dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia ,ale w Pl. to musisz miec na jednej osi opony o tej samej rzezbie bieznika.Takie przepisy.
nigdy niezalozylbym mieszanych opon na te sama os,ale w 4x4 niewiedzialem czy mozna miec inne na przedzie a inne na tyle,tak samo z szerokoscia,tak reoche jak do jeza podchodze do 4x4,po prostu wole zapytac dzieki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zeby byc dobrze zrozumianym ,chodzilo mi ze chyba niekonieczne bylo to tlumacznie bo to chyba oczywiste ,ale skoro kolega pitong to wytlumaczyl to znaczy ze zlitowal sie na bewanem ktory zadaje coraz to dziwniejsze pytania.....

piszesz bzdety,niepotrafisz nic konkretnego powiedziec,poza sprzedaza zaroweczki na privie ,ja niezadaje dziwnych pytan,ja zapytalem o opony ,gdyz w specyfikacje stoi ze wszystkie opony sa jednakowe ,a zobaczylem ze letnie od tego autam ,mam roznej szerokosci,wiec o to zapytalem,a jakub z brzeska,jak zwyle,wysmiewa,niewiem ktore z moich pytan bylo dziwne,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to nie jest tak, ze wszystkie x5 mialy rozne wielkosci felg a zarazem opon.wydaje mi sie ze twoja, jesli piszesz ze w spec, masz ten sam rozmiar, byla moze na innych felgach ori.byc moze ktos je zmienial na inne.wiem ze wszystkie najmocniejsze sa na roznych oponach przod-tyl.bmw zaleca aby byly jednego producenta na wszyskich kolach.malo kto sie do tego stosuje.co do pytania w temacie to nic nie slyszalem o tych oponach o ktore pytasz .wiem, ze bmw na tak zwane opony zatwierdzone do x5.napewno sa to michelin, bridgestone, dunlop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest tak, ze wszystkie x5 mialy rozne wielkosci felg a zarazem opon.wydaje mi sie ze twoja, jesli piszesz ze w spec, masz ten sam rozmiar, byla moze na innych felgach ori.byc moze ktos je zmienial na inne.wiem ze wszystkie najmocniejsze sa na roznych oponach przod-tyl.bmw zaleca aby byly jednego producenta na wszyskich kolach.malo kto sie do tego stosuje.co do pytania w temacie to nic nie slyszalem o tych oponach o ktore pytasz .wiem, ze bmw na tak zwane opony zatwierdzone do x5.napewno sa to michelin, bridgestone, dunlop.
bardzo dziekuje za informacje,wlasnie,felgi i opony byly takie przy zakupie auta u tutejszego dilera bmw,w specyfikacji tutejszego wydzialy komunikacji faktycznie sa podane takie wymiary,ale oni podaja tak jakby automatycznie i pobieznie tak jak i kolor,albo szary,albo zielony ,czarny,bez uwzglednienia bardziej precyzyjnego opisu,mnie wlasnie chodzilo o to czy wystepowaly takie zestawienia kol i czy to niejakas partyzantka ,ale rozmawialem juz z poprzednim wlascicielem,kupie takie same jak sa zalozone ,przod wezsze,i pewnie brigstony,bo najlatwiej je kupic dzieki za ifo. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.