Skocz do zawartości

[e36] 328i Problem z wiązką silnika !!


Matizgal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

 

Jakiś czas temu dokonałem swapka z m40b18 na m52b28 i natrafiłem na problem z podłączeniem wszystkiego w całość. Wiązkę silnika mam od anglika [e38] i teraz jestem w trakcie podłączania wszystkich elementów. Na dzień dzisiejszy mam podłączone:

 

- Ciśnienie oleju

- Ews oczywiście

- ładowanie, lecz na konsoli pali się lampka (akumulator się ładuje)

- Podłączona jest również temperatura silnika ale wskaźnik pokazuje aktualny stan w momencie odłączenia i podłączenia ponownie zasilania od licznika (coś dziwnie)

 

Brakuje mi na tą chwilkę:

 

- obrotomierz

- kontrolka ładowania

- na innych forach ludzie opisują również potrzebę podłączenia wskaźnika prędkości pod komputer (wszystko po to by komputer nie działał w trybie serwisowym)

 

 

Ktoś z was ma może jakiekolwiek doświadczenie jak to wszystko poskładać w całość ? Jakieś doświadczenie, którym możecie się ze mną wymienić ? Propozycje co jeszcze powinienem podlączyć ?

 

A może ktoś z was posiada wiązkę silnika m52 od europejczyka ?

 

Czekam na wasze posty, mam nadzieję, że się nie zawiodę bo bardzo mi zależy by to wszystko poskładać.. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anglik moze być specyficzny troche inny..........ja bym radził tak jak kolega pisał odłaczyc i na warsztat,moze to nie ta wiązka ,przerabiałem temat bo zmieniałem 1,6 na 1,8 M43 niby to samo a wszystlo w wiązce inne......... czasami nawet masz te połaczenie ale kable są krótsze i.t.d ja jak pisalem miałem goscia w mysłowicach i naprawde gościu tylko spojrzał i wiedział o co chodzi śmieszne ale tam gdzie byłem to nawet autobawaria z katowic jak se nie daje rady to do niego idzie beemka...........

pozdrawiam i zycze wytrwałości;-))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za rady :) a Mysłowice są ode mnie cholernie daleko :( Szkoda, że nie ma jakiegoś miłego Pana, co zechciałby udzielić jakiejś rady ale wiem, że Ci, co potrafią robić takie cuda trzymają wiedzę pod kluczem i nie mają zamiaru nikomu tego przekazywać ;/

 

Jeszcze raz dzięki wszystkim za opinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.