Skocz do zawartości

e36 318i Dudnienie podczas hamowania


Mateusz88-318

Rekomendowane odpowiedzi

Co może być przyczyną dudnienia podczas gwałtownego hamowania z dużej prędkości. Po kilku dohamowaniach z prędkości np 120- 20 ostrość hamulca pogarsza się ( z bardzo dobrego), a pedał jakby troszku miękki się robił. Dudnienie jakby dochodziło z lewego przedniego koła, ale siła hamowania jest taka sama jak i z prawego koła. Mam kilka pomysłów co do przyczyny ale do końca nie jestem pewny dlaczego tak się dzieje. Może mam przegrzane tarcze, albo to oznaka kończących się klocków(niewiele ich zostało i przymierzam się do wymiany na wiosnę). ...albo to jakiś niewielki luz w zawieszeniu(ogólnie nic nie puka nawet na bardzo dziurawej drodze więc "większych" luzów nie ma)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie czujesz pulsowania na pedale?? moze tarcze krzywe? albo cienkie juz sa i jak sie zagrzeja to zaczynaja "falowac"

Przerabialem juz krzywe tarcze w poprzednim aucie (Vento bez ABS) ale tym razem raczej nie to. Co prawda odgłos podobny ale pedał nie pulsuje. ABS mógłby tłumic takie pulsowanie i czy tarcze przegrzane zawsze falują?

Edytowane przez Mateusz88-318
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo mechaniczne bicie opony.

Opony napewno nie. Tez tak myślałem ale po zmianie na zimowe dalej to samo:-P Felgi też nie, nie są pokrzywione. Kół się nie czepiam bo nawet przy 200 nie ma mreszku na kierownicy.

Edytowane przez Mateusz88-318
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem,dudnienie z dziwnym metalicznm poglosem,jakbym ciągnoł Za sobą tregiel.

Tregli jeszcze nie ciągnie bo jeszcze troche okładziny jest.

 

koniec klockow powinna zapalic sie kontrolka czerwona masz czujnik w lewym kole

Czujnik jest ale czy bedzie działał tak jak powinien i czy bedzie sie świeciła kontrolka...?? Okładziny na klockach zostalo mniej więcej 5mm. Kiedy powinna zabłysnąć kontrolka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.