Skocz do zawartości

Klocki, Tarcze Przód, Tył - e87


pochuu

Rekomendowane odpowiedzi

Optimus Prime niezły zestaw sprawiłeś swej bawarce no i nie mało Ciebie to kosztowało jakby mnie było stać wydać taki szmal to zdecydował bym się bez wahania na te cudeńka ale zejdę na ziemię i pozostane przy ate jednocześnie polecajac te produkty :norty:
er'senior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

już więcej nie robię, wystarczą mi takie hamulce, dość odchudziłem portfel :D mam już inne plany :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sam przymierzam się do wymiany klocków z przodu, komp pokazuje mi 1900km. w serwisie twierdzą że trzeba też wymienić tarcze :mad2:

samochód ma przejechane 43000km :mrgreen: jaja sobie robią....

za wymianę klocków z tarczami krzykneli mi 1850zł minus rabat 15% :mad2:

raczej będę wymieniał gdzieś indziej.

Więc gdzie kupić pewny cały zestaw ? interesują mnie klocki ceramiczne ATE i tarcze nacinane też z tej firmy...

proszę o linki :)

 

Ps.

co sądzicie o tej firmie ATE, bo mam już namieszane w głowie po przeczytaniu kilku stron z forum z działu serii 1 i 3 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie sa zle ,ale lubia bic i piszczec w innym dziale na forum jest duzo opini!!bardziej polecalbym Ci zimermana!!

sprawdz sobie sam jak masz duzy rant na tarczy to nalezy wymienic ,no i bedziesz czul ze robi sie lipa sa mniej sprawne!!

zdecydowanie polecam kupic gdzies i je zamontowac ,jak nie samemu to jakis mechanik ogarnie to za 100zl :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
O samych klockach nie napisze nic. Miałem kiedyś w golfie IV tarcze brembo, z przodu były wentylowane i nawiercane a z tyły były normalne, gładkie. Klocki były marki "ferodo"i powiem, że ten zestawik dawał sobie rade, nie narzekałem :) Założyłem ten zestaw przy około 130 tyś km, kolega kupił golfa ode mnie i teraz ma przejechane ponad 200 tyś km i jeszcze nic z hamulcami nie robił, oprócz dwóch wymian klocków :) Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Co tu mowic jak masz walute zapodawaj je :cool2:

jedynie ten kolor jak Kamil pisze

 

model 2012 jest już koloru czerwony/niebieski

 

http://www.ebay.pl/itm/BMW-M-Performance-Sport-Bremse-fur-1er-E87-E88-E81-E82-und-3er-E90-E91-E92-E93-/350590850924?pt=DE_Autoteile&hash=item51a0d7d76c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie w e90 mam założone tarcze zimmermann sport i klocki ATE ceramic i jestem mega zadowolony , fakt hamują dobrze dopiero jak są rozgrzane ale naprawdę warto

i w końcu pozbyłem się pylenia klocków , na oryginalnym zestawie 20 km po umyciu i felgi czarne , obecnie zrobiłem po umyciu samochodu dobre 150 km/h i felgi praktycznie świecą się jak po umyciu ( wystarczyło by przetrzeć szmatką )

 

Może na oryginalne te niebieskie zdecyduje się na wiosnę , ale póki co zimmermann :cool2:

 

Tak jak już gdzieś wspomnaiłem pomiędzy czymś fajnym a wiochą w samochodach jest naprawdę bardzo cienka granica a zółty zacisk jest wedlug mnie na tej granicy

Może twoja jedynka wyglądać całkiem spoko bo to auto typowo sportowe , moja e90 przypomina miłe , spokojne , cywilne wozidełko ..... :D choć to szatan nie samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wymianiałem ostatnio oba komplety przód tył

Przód tarcze Zimmerman nawiercane, kloce TRW -

Tył tarcze ATE kloce TRW

Cena około 1300 zł za wszystko - wymiana we własnym zakresie.

 

Przejechałem juz prawie 4k km i jestem mega zadowolony nie smolą myśle że mógłbym śmiało polecić :8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mierzył swoje tarcze?

Chodzi mi przede wszystkim o średnicę, bo już sam nie wiem jaką mam. (W mym avatarze model auta).

Z tego co się orientuję, to tylne tarcze mają większą średnicę niż przednie. :shock:

Co prawda miałem kiedyś zdemontowane, bo wymieniałem klocki, ale nie przewidziałem jeszcze wtedy, że przednie tarcze będą "biły".

Nie zmierzyłem ich. :mrgreen:

Przymierzam się do zimmermann'ów.

Wiem, że źródła podają średnicę: 290mm - 292mm. ale kto z Was mierzył swoje?

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na realoem.com, wklep swój Vin i sprawdź jakie tarcze szły do Twojego auta...

 

Dzięki! :D Wszystko jasne.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.