Skocz do zawartości

Ogrzewanie w e61


seniormartinez

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.posiadam e61 i teraz przy tych mrozach slabo mi grzeje,komputer ustawilem na najcoieplejszy.przod auta grzeje ok,ale mogloby byc lepiej a tyl wogole malo tego jak puscilem cieple powietrze na nogi to z przodu leci cieplo a z tylu zimne powietrze dalem reke to mi normalnie zmarzla.dodam tylko ze nie mam climatronika tylko zwykla klime,nie mam pojecia dlaczego ogrzewa pol samochodu a tylu wogole,czy ktos pomoze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie termostat albo termostaty masz walnięte i dlatego słabo grzeje, co do grzania z tyłu to jeśli masz tam tylko podstawową kratkę nawiewową bez regulacji ciepło zimno to tam zawsze leci chłodniejsze powietrze bo zanim się ten cały tunel rozgrzeje to wychładza powietrze do tego stopnia, że leci zimne w szczególności wtedy gdy ogrzewanie nie jest w 100% sprawne - lepiej ją zamknąć na zimę.

Ja jak w zeszłym roku wymieniłem termostaty to jak ustawiłem ogrzewanie na full to żar dosłownie leciał a w tym roku znowu lipa - sprawdziłem temperaturę w ukrytym menu i okazuje się ,że silnik nagrzewa się bardzo powoli a jak jadę na nie obciążonym silniku np. z górki lub stoję to stygnie, a jak włączę mocniejszy nawiew to już w ogóle kapota - czyli termostat lub termostaty znowu do wymiany :duh: już kupiłem główny będę w tym tygodniu wymieniał - tym razem nie oryginalny jak ostatnio tylko Gates-a żeby było zabawniej był droższy o oryginalnego - mam nadzieję też że trwalszy. Mam nadzieję ,że nie będę musiał wymieniać termostatu EGR-u.

To raczej jest moje ostatnie BMW jakie kupiłem - chociaż jeszcze 2-3 lata temu to co teraz napisałem nie przyszło by mi do głowy. :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.