Skocz do zawartości

E36 2,5 TDS Problem z grzaniem świec


tonka

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak; gdy temperatura spada poniżej zera dość ostro (ponad -10 stopni) to pojawia się taki problem. Kontrolka grzania świec się nie zapala, z silnika dochodzi takie stukanie czy pykanie co sekunde, gdy wcisnę sprzęgło to stukanie się nasila i pyka kilka razy na sekunde. Jak jest ciepło to normalnie świece grzeją i po 4-5 sek auto odpala prawie od kopa. Pompa nowa, świece wymienione. To pykanie dochodzi ze skrzynki bezpieczników, namierzyłem taki duży pzrekażnik czy coś i jak go wyciągne to dalej pyka ale ciszej gdzieś w silniku, nie wiem co jest grane, najdziwniejsze to z tym sprzęgłem że jak wcisne to pykanie się wzmaga, bo co niby ma sprzęgło do grzania świec??? byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki, odpiąłem ten czujnik troche na żywca bo słaby dostęp był i mi ta objemka metalowa wpadła gdzieś pod głowice, ale najważniejsze że elegancko zagrzało świece i auto odpaliło od kopa. Jak zostawię tak to będzie mi grzało zapewne świece nawet w lecie jakby było -40 stopni, ale pozatym to chyba tylko tyle więc chyba tak zostawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wymienie, ale podejrzewam że sama wymiana nie pomoże, prawdopodobnie mam jakieś zwarcie albo coś, musi elekryk kable posprawdzać bo jak mi tak cykało na starym czujniku to jak zobaczyłem na prostownik bo akurat ładowałem aku to wskazówka w momencie cyknięcia na prostowniku skakała na max. Dzięki jeszcze raz za rady :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.