Skocz do zawartości

Wymiana płynu chłodzącego. Kilka pytań?


wyplosz1484

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie jak wymienić płyn chłodzący? Obieg płynu jest dość skomplikowany w moim aucie dlatego pytam zeby czegoś nie spie...(popsuć) W aucie 735iL mam webasto (które nie grzeje. włączać się chyba włącza bo słychać) gaz i jakieś inne sprzęty więc jest dużo rurek i rureczek. Węże biegną do jakiegoś urządzenia znajdującego się koło puszki bezpieczników?? :shock: podejrzewam że wszystko działa jak powinno elektrozawory itp. bo grzeje tak jak należy.

 

 

1. Gdzie się płyn spuszcza?

2. Jak odpowietrzyć układ?

3. Jak to zrobić?

4. Da się naprawić samemu webasto?

5. Co trzeba sprawdzić przy takiej naprawie?

 

BMW 735iL z 87r. Czy mógłby ktoś napisać jakąś instrukcje. Na pewno się przyda na forum biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne obecne i te zapowiadane na przyszłość.

 

Z gury dziękuję i Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo na te pytania sam już sobie odpowiedziałem. Po zaciętej walce wygrzebałem webasto i podczas sprawdzania po kolei wszystkich pierdułek okazało się że nie chodzi turbinka dostarczająca powietrze. Świeca grzeje pompka wody chodzi itp. Silniczek od turbinki dało się uratować i pracuje jak powinien. Teraz zostają pytania odnośnie spuszczenia płynu. W chłodnicy jest śrubka wiec to nie problem. ąle gdzie jest druga co spuszcza się płyn z silnika?? :mad2: Gdzieś w necie wyczytałem ze znajduje się pod 5 cylindrem po stronie kolektora ssącego ale tam jest rozrusznik. :| Szukałem i nic nie znalazłem. A chyba lepiej się najpierw dopytać niż co innego odkręcić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.