Skocz do zawartości

Beti się dusi.


Pirian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mam Panowie problem z moja beti. Na zimnym silniku jest wszystko dobrze, problem pojawia sie jak juz jest rozgrzana. Zaczyna sie dlawic, obroty spadaja poczym gasnie. NIe mam pojecia co jest grane- sytuacja ma miejsce zarowno na gazie jak i benzynie.

Jesli mozecie mi pomoc bede bardzo wdzieczny.

Dodam ze raz mialo miejsce dziwne zjawisko-slyszalem male strzaly z rury wydechowej ale nadal w to nie wierze. Czy to mozliwe?

 

Moja beti to 316 1,6 94 rok gazik sekwencja.

 

Z gory wielkie dzieki!

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:search:

 

quote="BOGGY E36"]SONDA LAMBDA! JUŻ DWIE WYMIENIAŁEM,

najpierw się dusi nie reaguje na gaz a za chwilę jakby nigdy nic jest dobrze,prawdopodobnie wiesza ci się na którymś zakresie (ubogo lub bogato)na próbę odepnij kostkę od sondy i pojeździj,jak będzie dobrze to na 100% sonda,ale i bez tego uważam że to sonda!!!

jak ja odpiełem kostkę (kable odsłonięte to 1/4 wody z niej wypłynęło)i jak to miało chodzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam podobny problem, Auto jak jest zimne to wszystko jest OK. na bęzynie i na gazie (gaz I generacji) . Ale jak sie troszke zagrzeje wskazówka jest jeszcze na niebieskim to silnik się dławi i obroty spadają do 500 i potrafi zgasną. Jak w tym momęcie przełącze na gaz to wszystko jest ok. Rówineż podczas jazdy jak jest temp 90 st na gazie idzie ladnie ,a jak przełącze na bęzyne to im bardziej wciskam pedał gazu to tym bardziej się dusi (nie szarpie). Dodam że tak sie stało po tankowaniu bęzyny, ale zaraz kupiłem uszlachetniacz i dotankowałem 98 bezsiarkowej i tankowałem juz z 5 razy po ok 20l E98, wymienilem swiece i dajej to samo na gazie idzie idealnie. Dodam że jakieś 3 miesiące temu byłem na regulacji silnika na bezynie a potem na gazie. autko jeździlo ok 2 miesiące OK. problem mam od 1.5 miesiąca. Co to moze byc ? - lambda? BMW 316i E36 M40 91r

Gaz mam na śrubkę (I generacja) nie jest podłączony do sondy.

Edytowane przez meverick72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu sprawdził bym lambdę (wyżej opisywałem),]

a gaz masz jaki (chodzi mi o to czy spece podłączali się pod sonde) choć i tak większośc gazowników nie umie robić tego prawidłowo i na gazie od biedy to chodzi a na PB już jest gorzej bo sterownik auta jest bardziej rozbudowany i wychwytuje takie przekłamania sondy na które komp od gazu nie reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.