Skocz do zawartości

czy to silnik krokowy ???


TopSpeed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 520i Touring z 92 roku. Pewnego ranka zapaliłem autko jak zwykle i ku mojemu zdziwieniu obroty zatrzymałe sie na wysokości 2,5 tys. obr/min.!!! Zgasiłem, wyjąłem silnik krokowy, przepłukałem benzyną, założyłem i ... nabawiłem się FALUJĄCYCH OBROTÓW !!! Teraz to auto na wolnych obrotach chodzi jak traktor!!! Czy istnieje jakiś sposób sprawdzenia silnika krokowego - bo nigdzie nie mogę dostać takiego jaki zamontowany jest u mnie (NR części to 0 280 149 533 - przelot lewy - prawy i dwu-pinowa wtyczka) A może padło coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze cos sie temu krokowemu stalo. Chociaz dziwne bo nie raz przeplukiwalem silniki krokowe i ngdy nie mialem z tym problemu.

Sprawdz moze wszystkie podcisnienia czy ci jakies nie spadlo albo sie nie przytkalo - moze tu jest problem a wiem ze podcisnienia moga narobic ambarasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz LPG tylko Pb to może być faktycznie wina krokowca. Wystarczy go odłączyć. Wyjmij wtyczkę z niego i ponownie odpal silnik.

Nie powinno być różnicy i stać na 2,5 tys obr.

Co do czyszczenia to mogę dać taką radę. Czyszczenie kąpiąc go w benzynie nie wiele pomoże. Tak naprawdę wyczyścić go można po jego całkowitym rozebraniu czyszcząc komutator i szczotki.

Nie chcem, ale muszem... jeździć na gazie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na komputerze - pokazał błąd krokoweo (no bo był wypinany) i po skasowaniu nie ma żadnych innych błędów. Nawet sygnał z sondy lambda OK. Dodam że mam w tym autku nowy silnik (z 2000 r.) założony w Niemczech w ASO BMW. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale ta usterka zbiegła się w czasie z takimi objawami: zegary na desce rozdzielczej dwa razy zatrzymały się, licznik kilometrów palił się nawet po wyjęciu kluczyka, śwaitełko w kabinei żyje własnym życiem - samo się włącza i samo wyłącza.

I pomyśleć że tydzień temu autko cykało tak że mogłem ołówek postawić na kolektorze :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.