Skocz do zawartości

nawiew - nagla zmiana sily


Bono

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

czesc,

 

zbliza mi sie pierwszy przeglad i zastanawiam sie nad lista rzeczy do zgloszenia. Jedna z nich jest nawiew - nie wiem czy ten typ tak ma. Opis sytuacji - jade autostrada, nawiew ustawiony powiedzmy na 3 kreski (nie auto, nie klima - tylko nawiew). Zdarzylo mi sie pewnie ze 3-4 razy, ze na kilka sekund dmuchawa nagle przyspieszyla, tak jakby chciala sie przedmuchac (? :))

 

Nie wiem czy spotkaliscie sie z takim zjawiskiem. Zupelnie nie wiem o co chodzi... tak czy siak, pewnie nie bede mogl udowodnich serwisowi, ze takie zjawisko ma miejsce...

 

pozdr

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka sytuacja jak opisujesz ma miejsce wtedy kiedy masz nawiewy ustawione na "auto" czyli zadaną temperature... nawiew sam przyspiesza sam zwalnia i bez znaczenia czy obieg zamknięty czy nie i właściwie bez znaczenia czy masz klime włączoną czy nie...ale skoro nie auto to może chwilowy nadmuch na szybe występuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to normalne. Nie może zmieniać manual. nastawów. Zgłoś to w serwisie. Serwis może odczytać które urządzenia zgłaszały błędy w trakcie pracy. Jest to kodowane wraz z datą. Odczytać to może tylko serwis.

Czy napewno tylko serwis? Dlaczego tak myślisz?

Kolego Bono zobacz w dziale "Diagnoza komputerowa" napewno znajdziesz kogoś w Sczecinie kto ci tą usługę wykona za 1/5 ceny ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
z kalafiornii do szczecina mam kawalek drogi; zglosze to w ASO (samochod mam na gwarancji), choc mam watpliwosci czy wszystkie urzadzenia (np. dmuchawa) loguje bledy w komputerze

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, przecież co lepsze BMW auta mają czujnik ZAPAROWANIA przedniej szyby (niezależny od klimy czy ogrzewania). Nie wiecie o tym ?

 

Tutaj:

https://www.bmwautoparts.net/pl/katalog/czesci/64_1344/0/50905/0/0/0/0/64116928326/kpl-czujnika-zaparowania-klejony

https://www.bmwautoparts.net/pl/katalog/czesci/64_1344/0/51922/0/0/0/0/64116928326/kpl-czujnika-zaparowania-klejony

 

I to się włącza samoczynnie w potrzebie. Ja tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie wiedzialem, ze jest cos takiego

 

byc moze to ten czujnik, choc raczej w moim przypadku jego dzialanie jest nieprawidlowe (chwilowy 1-3 sek zryw / bardzo mocny powiew; mysle, ze wlaczal sie w sytuacji, gdy w powietrzu nie bylo zbyt duzo wilgoci)

 

bedzie na liscie do sprawdzenia

 

dzieki

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oczym piszecie ????

Jaki Szczecin jaka Kalifornia.

Napisałem że komputer koduje wszystkie błedy po to aby serwis mógł je sprawdzić w trakcie przeglądów.

Nie karze nikomu jeździć do serwisu. Wolnego..

Trzeba czytać posty..

 

ja pitole, trzeba rozumiec co sie pisze i czyta

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Odczytać to może tylko serwis." - to twoje słowa.

Chodziło mi że sam tego nie odczytasz z komputera, a jeszcze dokładniej że komputer w samochodzie nie pokaże Ci tych błedów tylko trzeba podłaczyć zewnętrzny z oprogramowaniem - skrót myślowy pisany w kontekście przyszłej wizyty w serwisie z racji pakietu serwisowego.

Zawsze można się przyczepić do jakiegoś słowa czy zwrotu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczym piszecie ????

Jaki Szczecin jaka Kalifornia.

Napisałem że komputer koduje wszystkie błedy po to aby serwis mógł je sprawdzić w trakcie przeglądów.

Nie karze nikomu jeździć do serwisu. Wolnego..

Trzeba czytać posty..

 

ja pitole, trzeba rozumiec co sie pisze i czyta

 

Faktycznie za trudne do ogarnięcia. Trzeba prościej wyjaśniać. Brak wyobraźni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.