Skocz do zawartości

[E87] Dodanie nawigacji i idrive


Michal_e87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od wczoraj jestem posiadaczem BMW 118i 2007 r.

Mam jeszcze kilka rzeczy do zrobienia i w związku z tym mam kilka pytań.

 

1) aktualnie mam w samochodzie " bmw business cd " - chciałbym dołożyć monitor z tego co wyczytam w innych tematach jest taka możliwość. potrzebuje sterownik idrive, monitor. czy muszę wymieniać radio ma professional ? jak trudne jest montaż tych elementów ? czy ktoś z Was już to robił? czy potrzebuje jeszcze jakieś inne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.i-drive

2. wiazke doposażeniowa

3. ?? cos jescze ??

4. a finalowo zakodowanie

 

nie wiadomo czy sprzedawca daje kable od monitora do czytnika :) ja jak kupilem monitor to mialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz auto i czy ma to znaczenie ale ten link z allegro jest z navi przed liftem i nic nie ma o pokrętle...

 

pokrętło, czyli idrive jest przy każdej navi z dużym wyświetlaczem. jest to jojstick, za pomocą, którego możesz się poruszać i nie ma znaczenia czy przed, czy po lifcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz auto i czy ma to znaczenie ale ten link z allegro jest z navi przed liftem i nic nie ma o pokrętle...

 

pokrętło, czyli idrive jest przy każdej navi z dużym wyświetlaczem. jest to jojstick, za pomocą, którego możesz się poruszać i nie ma znaczenia czy przed, czy po lifcie

 

 

Wiem co to jest idrive, mowie tylko ze nie ma go w komplecie na tej aukcji, poza tym navi przed liftem rozni sie od polifta, przynajmniej galkami na pierwszy rzut oka.

W tej professional tez nie ma joysticka w komplecie, wydaje mi sie ze trzeba tez zmienic konsole pod joystick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie jest to kompletny zestaw ? a tak pisze sprzedawce.

 

czy ktoś kto już bawiła się navi w tym modelu może podrzucić jakieś info na ten temat.

 

co trzeba jeszcze zrobić (ewentualnie dokupić ) jeżeli miałbym już taki zestaw jak ten :

http://motoallegro.pl/bmw-1-e87-e81-e82-e88-kompletna-navi-professional-i2075192597.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy na allegro piszą rożne bzdury i bajki :) trzeba to zawsze sprawdzić i wiedzieć co się chce kupić.

Opiszcie jak ktoś doda nawigację i iDrive. Co trzeba zmienić i ile to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam,moja jedynka jest przedliftowa z 2006 roku i u mnie trzeba bylo przerabiac deske,czyli wyciecie otworu na monitor oraz przerobienie miejsca w ktorym sie miesci panel klimy i radio, instalacje sam zakladalem poniewaz nie jest to nic trudnego oraz musisz zalozyc ze tak powiem rurke skladajaca sie z dwoch elementow, ktora idzie od nagrzewnicy do tylu radia aby dostarczac chlodne powietrze do wiatraczka chlodzacego jednostke. Panel klimy u mnie przechodzil w miejsce radia wiec musialem dokupic ramke do panelu klimy oraz cala oslone ktora oslania boki radia i panelu klimy. Ty masz polift wiec u ciebie przychodzi juz inna deska i nie jestem pewny czy musisz przerabiac miejsce na professionala. Do tego konsola srodkowa z miejscem na idriva,gdzies na forum ktos kiedys pisal ze odda taka konsole za symboliczne pieniazki,wiec musialbys poszukac na forum . Jesli masz jakies pytanka to smialo, tyle ze u ciebie jest lekka roznica w desce rozdzielczej. Pozdrawiam

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.