Skocz do zawartości

[E87] Dodanie nawigacji i idrive

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie.

Od wczoraj jestem posiadaczem BMW 118i 2007 r.

Mam jeszcze kilka rzeczy do zrobienia i w związku z tym mam kilka pytań.

 

1) aktualnie mam w samochodzie " bmw business cd " - chciałbym dołożyć monitor z tego co wyczytam w innych tematach jest taka możliwość. potrzebuje sterownik idrive, monitor. czy muszę wymieniać radio ma professional ? jak trudne jest montaż tych elementów ? czy ktoś z Was już to robił? czy potrzebuje jeszcze jakieś inne elementy.

Opublikowano

1.i-drive

2. wiazke doposażeniowa

3. ?? cos jescze ??

4. a finalowo zakodowanie

 

nie wiadomo czy sprzedawca daje kable od monitora do czytnika :) ja jak kupilem monitor to mialem :)

Opublikowano
  • Autor

Podsumowując dotychczasowe informacje potrzebuje.

1) sterownik iDrive

2)czytnik

3)monitor

4)wiązkę kabli łączącą czytnik z monitorem

5)wiązkę kabli łączącą idrive z .... ?

6)przekodować samochód

Opublikowano
Nie wiem jakie masz auto i czy ma to znaczenie ale ten link z allegro jest z navi przed liftem i nic nie ma o pokrętle...
Opublikowano
Nie wiem jakie masz auto i czy ma to znaczenie ale ten link z allegro jest z navi przed liftem i nic nie ma o pokrętle...

 

pokrętło, czyli idrive jest przy każdej navi z dużym wyświetlaczem. jest to jojstick, za pomocą, którego możesz się poruszać i nie ma znaczenia czy przed, czy po lifcie

Opublikowano
Nie wiem jakie masz auto i czy ma to znaczenie ale ten link z allegro jest z navi przed liftem i nic nie ma o pokrętle...

 

pokrętło, czyli idrive jest przy każdej navi z dużym wyświetlaczem. jest to jojstick, za pomocą, którego możesz się poruszać i nie ma znaczenia czy przed, czy po lifcie

 

 

Wiem co to jest idrive, mowie tylko ze nie ma go w komplecie na tej aukcji, poza tym navi przed liftem rozni sie od polifta, przynajmniej galkami na pierwszy rzut oka.

W tej professional tez nie ma joysticka w komplecie, wydaje mi sie ze trzeba tez zmienic konsole pod joystick.

Opublikowano
  • Autor

więc nie jest to kompletny zestaw ? a tak pisze sprzedawce.

 

czy ktoś kto już bawiła się navi w tym modelu może podrzucić jakieś info na ten temat.

 

co trzeba jeszcze zrobić (ewentualnie dokupić ) jeżeli miałbym już taki zestaw jak ten :

http://motoallegro.pl/bmw-1-e87-e81-e82-e88-kompletna-navi-professional-i2075192597.html

  • 1 rok później...
Opublikowano
Witam,moja jedynka jest przedliftowa z 2006 roku i u mnie trzeba bylo przerabiac deske,czyli wyciecie otworu na monitor oraz przerobienie miejsca w ktorym sie miesci panel klimy i radio, instalacje sam zakladalem poniewaz nie jest to nic trudnego oraz musisz zalozyc ze tak powiem rurke skladajaca sie z dwoch elementow, ktora idzie od nagrzewnicy do tylu radia aby dostarczac chlodne powietrze do wiatraczka chlodzacego jednostke. Panel klimy u mnie przechodzil w miejsce radia wiec musialem dokupic ramke do panelu klimy oraz cala oslone ktora oslania boki radia i panelu klimy. Ty masz polift wiec u ciebie przychodzi juz inna deska i nie jestem pewny czy musisz przerabiac miejsce na professionala. Do tego konsola srodkowa z miejscem na idriva,gdzies na forum ktos kiedys pisal ze odda taka konsole za symboliczne pieniazki,wiec musialbys poszukac na forum . Jesli masz jakies pytanka to smialo, tyle ze u ciebie jest lekka roznica w desce rozdzielczej. Pozdrawiam

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.