Skocz do zawartości

530d atomat nie wrzuca na 4 i 5 bieg


autogarage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i nie mogę nigdzie znaleźć tematu mianowicie jestem od nie dawna użytkownikiem bmw 530d w automacie z 99'r. Problem mam taki skrzynia ładnie pracuje ale do 3 biegu tylko, nie wrzuca na 4 i 5 co może być przyczyna proszę o pomoc

 

pewnie podczas zakupu dosc dobrze nie sprawdziles tej skrzyni i jej czas wlasnie nadchodzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i nie mogę nigdzie znaleźć tematu mianowicie jestem od nie dawna użytkownikiem bmw 530d w automacie z 99'r. Problem mam taki skrzynia ładnie pracuje ale do 3 biegu tylko, nie wrzuca na 4 i 5 co może być przyczyna proszę o pomoc

 

pewnie podczas zakupu dosc dobrze nie sprawdziles tej skrzyni i jej czas wlasnie nadchodzi :(

 

 

twoja wypowiedz duzo nie wnosi a napewno nie pomaga wiec ja sie pytam po co...???

 

 

podlacz benie pod kompa nic tak konkretnie sie nie dowiesz. mi osobiscie sie wydaje ze jezdzisz w trybie awaryjnym skrzyni biegow sa wtedy tylko 3 biegi.

ONLY BMW...!!!




ex:

e21 318i

e28 524td

e39 523i

e39 530d

jest:

e36 316i

e39 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak jest w trybie awaryjnym to kolega miałby bardzo lipne przyśpieszenie, a po drugie pojawiła by się kontrolka lub napis by się pojawił getribenotprogram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak jest w trybie awaryjnym to kolega miałby bardzo lipne przyśpieszenie, a po drugie pojawiła by się kontrolka lub napis by się pojawił getribenotprogram

 

 

 

a wlasnie co pokazuje komp napisy lub kontrolka???

ONLY BMW...!!!




ex:

e21 318i

e28 524td

e39 523i

e39 530d

jest:

e36 316i

e39 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jezdze na "D" to na 3 biegu po przekroczeniu 80 km/h zapala sie pomaranczowa kontrolka koła zebatego, jak na septroniku czyli manualu to nic sie nie dzieje zmienia normalnie nic nie szarpie, a jak na "D" zapali sie kontrolka to nie przełacza biegów tzn 1,2,3 zostaje na 3 reszta działa ok. wtedy trzeba go zgasic aby bład zginoł czy moze to byc mało oleju w skrzyni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli skoro zapala się kontrolka to masz wyświetlacz bez długiego wyświetlacza. Ta kontrolka oznacza właśnie przejście w tryb awaryjny. Zobacz w wolnej chwili czy do póki tryb nie wejdzie awaryjny to czy w czasie jazdy i wciśnięciu gazu w pedał nic nie szarpnie. Tak parę razy spróbuj bo jak tak to znam prawdopodobnie przyczynę :D Powodzenia :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie szarpało i okazało się, że sterowanie skrzyni padło i rozwaliło kosz. Za remont zapłaciłem prawie 4000tys. zł, ale mam już spokój :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi to a mi sramto... ludzie co wy wrozycie z fusow. pytanie dlczego jeszcze nie podlaczyles pod kompa. zczytaj bledy i wtedy zuc na forum co jest konkretnie. czasami mysle ze to forum 125 p. bo tylko tam mozna byla dojsc do czegos domyslami. tutaj jest wszystko sterowane komputerowo. jesli ktos ma zdolnosci do polaczenia sie z kompem telepatycznie to gratulacje zrobi dobry biznes w PL.

ONLY BMW...!!!




ex:

e21 318i

e28 524td

e39 523i

e39 530d

jest:

e36 316i

e39 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi to a mi sramto... ludzie co wy wrozycie z fusow. pytanie dlczego jeszcze nie podlaczyles pod kompa. zczytaj bledy i wtedy zuc na forum co jest konkretnie. czasami mysle ze to forum 125 p. bo tylko tam mozna byla dojsc do czegos domyslami. tutaj jest wszystko sterowane komputerowo. jesli ktos ma zdolnosci do polaczenia sie z kompem telepatycznie to gratulacje zrobi dobry biznes w PL.

Nie jest tak do końca jak piszesz.Skrzynia może być uszkodzona i żadnego błędu nie będzie(np. brudny sterownik).Po za tym kolega pyta inni mu odpowiadają co ich spotkało po takich objawach.Faktem jest,że powinien zrobić diagnostykę,a z drugiej strony forum jest po to by pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi to a mi sramto... ludzie co wy wrozycie z fusow. pytanie dlczego jeszcze nie podlaczyles pod kompa. zczytaj bledy i wtedy zuc na forum co jest konkretnie. czasami mysle ze to forum 125 p. bo tylko tam mozna byla dojsc do czegos domyslami. tutaj jest wszystko sterowane komputerowo. jesli ktos ma zdolnosci do polaczenia sie z kompem telepatycznie to gratulacje zrobi dobry biznes w PL.

Jeśli masz uszkodzenie mechaniczne też Ci komputer powie co jest?

Kolego gdyby było tak łatwo, że podłączysz pod kompa za 50zł to każdy by tak robił, ale zwykle podłączenie nic nie daje bo nasi mądrzy mechanicy powiedzą ze komp nic nie pokazuje a więc jeździj dalej.

Na forum wiele osób ma automaty oraz dostęp do mechaników którzy znają się na rzeczy i mogą nam podsunąć pomysł na usterkę. Wtedy jest łatwiej i taniej bo nie trzeba pchać się niepotrzebne koszta.

Kolego lepiej poszukaj na forum czy w Twojej okolicy jest ktoś kumaty w 100% procentach w skrzyniach automatycznych BWM. Podjedź do niego i zaczniecie działać. Oby to nie było coś grubego bo koszta wtedy przekraczają kilka tysięcy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi to a mi sramto... ludzie co wy wrozycie z fusow. pytanie dlczego jeszcze nie podlaczyles pod kompa. zczytaj bledy i wtedy zuc na forum co jest konkretnie. czasami mysle ze to forum 125 p. bo tylko tam mozna byla dojsc do czegos domyslami. tutaj jest wszystko sterowane komputerowo. jesli ktos ma zdolnosci do polaczenia sie z kompem telepatycznie to gratulacje zrobi dobry biznes w PL.

 

Nie wymyślaj. Nikt nie każe Ci czytać. Każdy pisze po doświadczeniach kto co miał, żeby wykluczyć ewentualne błędy, a Ty się prujesz. Więc się kontroluj i zastanów za czym znów napiszesz jakąś głupotę :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie o to chodzi bo nie chce pakować pseudo mechanikom kasy do kieszeni

 

No właśnie więc kolego każdy podpowiada Ci co i jak, żebyś na próżno kasy nie wydawał (po to jest forum, pomóc, podpowiedzieć), a taki matty będzie się pruł. Jak jest taki mądry to niech napisze Ci co i jak i będzie problem rozwiązany :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie o to chodzi bo nie chce pakować pseudo mechanikom kasy do kieszeni

 

No właśnie więc kolego każdy podpowiada Ci co i jak, żebyś na próżno kasy nie wydawał (po to jest forum, pomóc, podpowiedzieć), a taki matty będzie się pruł. Jak jest taki mądry to niech napisze Ci co i jak i będzie problem rozwiązany :!:

 

zejdz ze mnie typie ok. koniec. zostawiam madrzejszym ten temat. ja nie wroze z fusow jak ty.

 

 

proponuje temat do zamkniecia bo robi sie zbedna dyskusja tylko i wylacznie do nabijania postow.

ONLY BMW...!!!




ex:

e21 318i

e28 524td

e39 523i

e39 530d

jest:

e36 316i

e39 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie o to chodzi bo nie chce pakować pseudo mechanikom kasy do kieszeni

 

No właśnie więc kolego każdy podpowiada Ci co i jak, żebyś na próżno kasy nie wydawał (po to jest forum, pomóc, podpowiedzieć), a taki matty będzie się pruł. Jak jest taki mądry to niech napisze Ci co i jak i będzie problem rozwiązany :!:

 

zejdz ze mnie typie ok. koniec. zostawiam madrzejszym ten temat. ja nie wroze z fusow jak ty.

 

 

proponuje temat do zamkniecia bo robi sie zbedna dyskusja tylko i wylacznie do nabijania postow.

 

Nikt nie wróży z fusów więc nie wymyślaj. Naucz się najpierw poprawnie pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi to a mi sramto... ludzie co wy wrozycie z fusow. pytanie dlczego jeszcze nie podlaczyles pod kompa. zczytaj bledy i wtedy zuc na forum co jest konkretnie. czasami mysle ze to forum 125 p. bo tylko tam mozna byla dojsc do czegos domyslami. tutaj jest wszystko sterowane komputerowo. jesli ktos ma zdolnosci do polaczenia sie z kompem telepatycznie to gratulacje zrobi dobry biznes w PL.

chwila......masz racje pierwsza rzecz pod kompa.ale moze nie ma gdzie podłaczyc albo za pare dni doperio .wiec w meidzy czasie moze sie rozeznac mniej wiecej zeby jakis papudrak mu nie wkrecał ze musi remont całej skrzyni robic.niech sie rozezna w temacie wykluczy to czy tamto.po to jest forum moim zdaniem aby pytac oczywiscie najpierw szykac w wyszukiwarce a potem zakładac temat zeby sie poradzic.jesli ktos miał identyczny przypadek jak jego to moze mu bez kompa powiedziec na 90% w czym problem. no masz tez racje ze czasami sa głupie tematy gdzie na forum nic nie pomozemy.ale chłopak zdesperowany awarią pyta kolegów z forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.