Skocz do zawartości

3,0 CS. Poszukiwania, na co zwracać uwagę?


radosc

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższych miesiącach będę szukał E9 do remontu. Interesuje mnie model 3,0 CS. Miał ktoś doświadczenia z odnawianiem E9? Na co zwracać uwagę? Są może jakieś kruczki które przeoczone zabiją mnie? Jakieś części które są nie do zdobycia?

 

Pozdrawiam

radosc

BMW 2800 csa 70 Nachtblau

BMW 628CSi 85 Karminrot

BMW 635CSiA 89 Shadowline Highline Motorsport

[ Currently: Motorsport na tapecie ]

[ WSZYSTKIE CZĘŚĆI DO E24 = tel 510635633 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Radośc , milo cie widziec !! Mimo że nie znam sie na renowcji E9 to spotkałem ostatnio taka cholere u kumpla w garażu. Znajomy jego kupił za jakies 15.000 PLN i czeka na renowcje. Jednak nie wydaje mi sie ze da rade kiedykolwiek ja doprowadzic do stanu nówencji. Po przecierane fotele , łuszczacy sie chrom z dodatków i niewielkie ale trudne w skompletowaniu braki. To nie to samo co e24 czy e21. Tu cokolwiek cieżko kupic. Ale powodzonka. A spotkałem kogos , kto zna kogos kto ma twoją sliczna czerowoną e24. :mrgreen: Edytowane przez Anonymous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej wspomniał lagadula, "dziadzek" powinien być kompletny w każdym detalu i posiadać chromy w co najmniej dobrym stanie. Inaczej stracisz masę pieniędzy i czasu.

 

Mechanikę da się naprawić. Przerdzewiałe blachy (główna bolączka E9) też nie są wielkim problemem dla fachowców przez duże F, wspartych współczesną chemią.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wielkie dzięki za pomoc. Ma ktoś doświadczenie z konwersją z RHD na LHD w E9? Bardzo to skomplikowane było? Część wczesnych samochodów dawała się łatwo przekładać. Może jakieś namiary na kogoś kto zna kogoś kto widział kogoś kto wie? ;)

 

radosc

BMW 2800 csa 70 Nachtblau

BMW 628CSi 85 Karminrot

BMW 635CSiA 89 Shadowline Highline Motorsport

[ Currently: Motorsport na tapecie ]

[ WSZYSTKIE CZĘŚĆI DO E24 = tel 510635633 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze e9 strasznie rdzewieje szczegolnie fartuchy przednie i blachy tylne pod blotnikami nadkola i fartuchy.kiedy dawno w ktoryms z odcinkow motorvision classic byl pokazany warsztat w reichu specjalizujacy sie w e9 i pokazano wszytskie bolaczki tego modelu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak wczesniej wspomnieli forumowicze najlepiej poszukac kompletnego egzemplarza , bo niektorych rzeczy po prostu nie kupisz.

 

 

wiem ze e9 strasznie rdzewieje szczegolnie fartuchy przednie i blachy tylne pod blotnikami nadkola i fartuchy.kiedy dawno w ktoryms z odcinkow motorvision classic byl pokazany warsztat w reichu specjalizujacy sie w e9 i pokazano wszytskie bolaczki tego modelu

 

Tez ogladalem i potwierdzam , za fatycznie to problem tych modeli .

 

U Nas z dostaniem jakis czesci bedzie problem , ale na ebay.de caly czas troche sie tego przewija .

 

Pozostaja jescze jakies kluby w DE i oczywiscie ASO :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.