Skocz do zawartości

Hertz ES 300 - budowa skrzyni zamkniętej


XManHuntX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,tak jak w temacie moje pytanie dotyczy budowy skrzyni do Hertz es300,chciałbym wiedzieć ile maxymalnie litrów może mieć skrzynia zamknięta "ciśnieniowa",oryginalnie jest to 30 litrów,ja w tej chwili mam skrzynię 50 litrową i zastanawia mnie ile maxymalnie mogę dać żeby była ta pewność że lepiej już nie zagra :D i nie bawić się co tydzień w budowanie skrzyni.

 

Hertz es 300

 

http://basaudio.pl/bas%20audio%20foto/hertz%20es300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Crunch MXB2175v2 2x175W, 1x350W RMS przy 4 Ohm

 

http://vlep.pl/qu4bfs.jpg

 

Kolego w skrzyni tej co mam teraz 50 litrowej gra o wiele lepiej więc jak myślisz skąd to pytanie ile maxymalnie mogę dać??bo oczywiste jest że teraz gra lepiej a różnica 20 litrów dała kolosalną różnicę,jakby było gorzej albo tak samo to nie pytałbym ile mogę dać maxymalnie,bo chcę wiedzieć że już więcej nie wycisnę z tego głośnika a nie widzi mi się sprawdzanie co tydzień nowej skrzyni,chcę mieć pewność że jest max i nie wpływa to na szybsze zużycie głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra o wiele lepiej tzn. jest głośniejszy/bas schodzi niżej? Ten głośnik jest w miarę szybki w Closed i nie oczekuj od niego też zbyt wiele. Ja miałem takiego w 45L i pasowało mi to bardzo, gdyż skrzynia nie była za duża i nie było dużej różnicy między taką a 70L z tym że w większej już latał jak szmata, a nie była to wina wzmacniacza. Zasilanie masz też spoko do niego tylko tak jak mówię, nie oczekuj zbyt wiele od tego zestawu. Różnica będzie jak zmienisz głośnik :):P Jeśli chcesz to wklep parametry TS w WinISD a jak nie to mogę wrzucić tutaj różnice pomiędzy 50L a 70L ( i dla małego porównania 30L) Mogę jeszcze zapytać jaki masz do tego wszystkiego Przód kolego :)? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze zapytać jaki masz do tego wszystkiego Przód kolego :)?

 

Nie rozumiem o jaki przód chodzi?Tak,gra o wiele lepiej,bass jest dużo mocniejszy i głośniejszy

 

Ja miałem takiego w 45L i pasowało mi to bardzo, gdyż skrzynia nie była za duża i nie było dużej różnicy między taką a 70L z tym że w większej już latał jak szmata

 

Oto mi właśnie chodzi,bo chciałem mieć max skrzynie do tego głośnika,żeby nie była za duża ani za mała,co do WinISD próbowałem go ogarnąć ale szybko straciłem cierpliwość i wywaliłem go do kosza.

 

Bardzo ciekawi mnie ta skrzynia:

 

http://allegro.pl/obudowa-pod-subwoofer-basser-c-1550-zamknieta-i2055482958.html

,jest to skrzynia 50 litrowa tylko tak jak pisałeś wcześniej,nie chce żeby w tej 50 litrowej latał jak szmata,jeśli ktoś jest w stanie wyliczyć maxymalną skrzynie dla tego głośnika to byłbym wdzięczny bo ja nie mam cierpliwości do tego typu programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.