Skocz do zawartości

e36 błędy komputera


red1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moje m40 1.6 przerywa i lubi zgasnąć w czasie jazdy, przeważnie w tym samym miejscu w połowie trasy praca-dom (po ok. 6-7 kilometrach). Po wizycie na komputerze wyskoczyły błędy:

16 - czujnik fazowy, błędny zakres regulacji

201 - regulacja lambda, poza zakresem

32 - wtryskiwacze (grupa 2), przerwa/zwarcie do masy

3 - wtryskiwacze (grupa 1), przerwa/zwarcie do masy

41 - przepływomierz powietrza, za niski sygnał

Wie ktoś może, co to jest ten czujnik fazowy ? Czy jest to czujnik WAŁKA ROZRZĄDU ? I czy kolejne błędy mogą wynikać z poprzednich (tzn. np. czujnik fazowy powoduje błąd sondy) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Również mam problem z błędem 16 - jak się dowiadywałem w 2 serwisach jest to błąd czujnika wałka rozrządu a konkretnie synchronizacji sygnału z czujnikiem wału. Oprócz tego mam tylko błąd 200 co akurat w M42 lubi się zdarzać i nie ma z tym raczej związku. Wymieniałem już czujnik wałka i koło pasowe na wale ale problem wynika z czegoś innego. Samochód jeździ normalnie, czasem zdarzają się spadki mocy po odpaleniu.

W M40 nie ma czujnika wałka rozrządu tylko impulsator na kablu WN, ale pełni tę samą rolę.

 

Podejrzewam że błąd sondy jest skutkiem reszty problemów. Jeśli jest faktycznie problem ze stykiem na wtryskach to nie dziwne że auto nie jedzie.

 

Podłączam się pod temat z pytaniem o ten kod 16 - co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.