Skocz do zawartości

POMOC Z LPG w E36 COMPACT `96


wolverine180

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rok temu założyłem gaz w AG CENTRUM GAZ, model COMPACT 1.34. Problem rozpoczyna się zaraz po odpaleniu, gdy dodam gazu, to jakby przez sek. cos go przydusiło, następne depnięcia są już bez problemu w momencie gdy następują jeden po drugim, przy dojezdzie do kolejnego skrzyżowania jest to samo. Obroty podciągnięte do 3-4-5 tys spadają prawie do 0 po czym podnoszą się do 800/1000 i chodzą równo. Gdy wrzucę wsteczny i potem chcę jedynkę wrzucić to obroty spadną prawie do zera jeszcze się przydławi i gaśnie po czym by go odpalić muszę podczas przekręcenia kluczyka dobrze go podgazować. Czasem jakby przez kilka sekund działał na 3 garach, po wymianie świec praktycznie to ustało. Dzieje się tak na gazie i na benzynie. Choć jak przełączy się na gaz i wcisne pedał gazu na max nawet to obroty tak spadną że aż zgaśnie no chyba ze przytrzymam go na sprzęgle. Jeździłem bez gazu kilka dni i jakby coś to dało auto zaczęło jeździć lepiej ale dopiero jak się zagrzało, ale praktycznie było tak jak powinno być. Po tygodniu zalałem gaz i wszystko wróciło do stanu poprzedniego źle na gazie i benzynie. Wymieniłem czujnik temp. silnika, świece. Wciąż uciekał płyn ze zbiorniczka chłodnicy: wymienione zostały rurki nagrzewnicy 2 uszczelki pod zbiorniczkiem. Nigdzie nie leci a płyn ucieka po prostu magia jakby parownik przerabiał ten płyn czy coś, ale ma on niecały rok więc nie wiem. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to proszę o pomoc byłem u kilku mechaników, gazowników i nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaloguj się na forum lpg i tam poszukaj odpowiedzi.jest tam cała masa fachowców. z mojego doświadczenia powiem,że winny może być parownik-membrana może być uszkodzona i wali wodę do gazu.to,że parownik ma rok nie ma nic do rzeczy.zależy jakiej firmy jest parownik.niektóre te tańsze wytrzymują tylko kilkadziesiąt tysięcy km.jeżeli gaz masz jeszcze na gwarancji po jedź do nich niech sprawdzą parownik.chociaż na pewno nie będą tego chcieli łatwo zrobić,bo większość gaziarzy działa tak-założyć i zapomnieć niech klient się martwi
PRZEDNI NAPĘD JEST DLA DZIEWCZYNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.