Skocz do zawartości

e36 compact, podmiana licznika


mr18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam compacta z 1997 silnik M43. Jak wiadomo te modele E36 nie posiadają ekonomizera. Zakupiłem licznik VDO z 8/95 roku (czarny tył), przełożyłem zamiast swojego (również VDO, niebieski tył, 5/97 r.). Zrobiłem stosowny kabel żeby ekonomizer ruszył i wszystko gra. Mam za to problem z uruchomieniem kontroli ABS i Airbag. Na oryginale działa wszystko, na tym starszym z ekonomizerem niestety nie. Patrzyłem na schematy i wychodzi, ze muszę mieć licznik z 1997 roku, bo właśnie te piny się różnią od innych. Mam pytanie czy można zamienić dwa kable we wiązce, aby to ruszyć?

1 kontrolka: Patrząc na schematy wychodzi, ze muszę przełożyć pin 21 z niebieskiego gniazda do pinu 11 (też niebieskie gniazdo), ale mieć kontrolkę ABS, kolory kabli się zgadzają.

2 kontrolka: Co do poduszki to nie mam pewności, bo kolory kabli się nie zgadzają, ale wychodzi na to, że trzeba przełożyć Pin 16 z niebieskiego gniazda do pinu 15 w gnieździe białym. Wg. schematu kabel, który teraz jest wpięty do pinu 16 (niebieska kostka), napięcie jest podawane dopiero po stacyjce (kolor kabla fioletowo\żółty- HOT IN ACCY, RUN AND START). Natomiast pin 15 (kolor fioletowy) w białym gnieździe wg. schematu ma opis w w języku angielskim (HOT AT ALL TIMES), czy to oznacza że prąd musi być tam cały czas? Proszę o jakąś pomoc, bo ekonomizer działa, a kontrolek brak:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Rocznik i producent to najważniejsze dane (VDO lub Motometer). Patrz również na stan cyferblatu bo nieraz odłazi. Co do przedniej szybki i cyferblatu, to można to przełożyć. Nieraz są takie liczniki w niższej cenie ze względu na rysy lub pęknięcia przedniej szybki. Mam w aucie z 97 roku licznik z 98 roku. Jego dane: VDO nr bmw 62 11-8 379 810, wyprodukowany we wrześniu. Taki licznik działa z autem z 6/97r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.