Skocz do zawartości

Ubezpieczenie i przerejestrowanie po 30 dniach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 19 grudnia 2011 roku nabyłem BMW 520i e34, która ma ubezpieczenie do 29 czerwca z poprzedniego właściciela w firmie MTU. Teoretycznie (i w zasadzie prawnie) mam 30 dni na jego przerejestrowanie i ubezpieczenie, w chwili obecnej umowa została zarejestrowana i opłacona w urzędzie skarbowym - 2% wartości auta. (zgodnie z prawem w ciągu 14 dni). Słyszałem, że wielu ludzi jeździ na polisie poprzedniego właściciela do końca jej ważności bez przerejestrowywania samochodu (w moim wypadku byłby to 29.06.2012r.) bez większych konsekwencji. Jak wiadomo, ceny ubezpieczeń dla młodych kierowców (mam 20 lat) nie są małe a nie mam możliwości ubezpieczenia auta na rodziców ani też znajomych. Czy są jakieś prawne konsekwencje za nieprzerejestrowanie w ciągu 30 dni i jazdę na tej polisie? Co może się stać w razie kontroli lub kolizji? Samochód jest przecież ubezpieczony a polisa niby przechodzi dalej za autem. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerejestrowanie a ubezpieczenie to zupełnie dwie różne i niezależne od siebie rzeczy.

Na przerejestrowanie masz 30 dni, owszem, jeśli tego nie zrobisz - teoretycznie grozi Ci grzywna.

W przypadku ubezpieczenia, gdy kupujesz samochód, OC automatycznie przechodzi na nabywcę (Ciebie), a Ty masz 30 dni, żeby je wypowiedzieć. Jeśli nie wypowiesz - nikt Ci kary za brak OC nie wlepi, a TU może Ci po prostu zrobić rekalkulację składki (jeśli się zorientuje, że poprzedni właściciel sprzedał auto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.