Skocz do zawartości

nie rowna praca silnika na jalowym, trzesie buda.. POMOCY


kryss88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam wielki problem z moim autem. Auto na wolnych obrotach(skrzynia automat) faluje tzn, wskakuje powyzej 1000 i za chwile jest w granicach 500, najgorzej jest rano wtedy chodzi naprawde nie rowno. z biegiem czasu w miare sie wyrownuje, ale nadal nie jest tak jak byc poowinno. Dodam ze strasznie trzesie buda. W trakcie jazdy przy dodawaniu gazu odczuwam wibracje, prawie takie same gdy przejezdza sie przez pasy na drodze ktore oznaczaja czerwone punkty na drodze. Nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi, takie spowalniacze na drodze. Bylem juz u kilku mechanikow, kazdy chce podlaczac pod komputer, kasowac i nic racjonalnego mi nie mowia. Prosze o jakies podpowiedzi jak sie do tego zabrac. Napisze iz auto jest po dzwonie, wymienionym silniku, ktrory ma udokumentowany przebieg 24000km. Wiec liczylem ze wszystko bedzie juz ok. jak sie okazuje, jest inaczej. Prosze o pOmoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
pierwsze co to poduszki pod silnikiem i pod skrzynia ewentualnie pod dyfrem i podpora walu

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tez półosie szczególnie wewnętrzne przeguby. Co do obrotów to wyczyść przepustnice i jak sprawdzisz jakie to błędy to ich nie kasuj tylko zasmieść tutaj

Napisz jaki to silnik, a może to szare e91 z uszkodzonym przodem dołem silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak. jest to Silnik N52B30 z 2009roku. Wyswietla sie service engine soon, A co do przepustnicy ,hmnn jestem laikiem, i wlasciwie nie wiem gdzie to jest? Domyslam sie ze mozna zrobic to samemu, bez pomocy mechanika. Gdybyscie mogli mi wytluaczyc gdzie to sie znajduje lub jak to wyglada to terazmam pare dni wolnego to sam to zrobie. Silnik benzynowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw komputer, jeżeli falują obroty to na kompie powinno pokazać np(przepływomierz). Jeśli masz czas i chcesz sam pogrzebać to zacznij od świec- sprawdz elektrody, kable. Co do tego trzęsienia budą to czy to są wibracje wywołane od silnika czy gdzieś z zawieszenia :?:
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzis na kompie, i wyszlo ze swieca i cewka na 2 cylindrze jest do zajechana. Do tego wyswietla sie blad wtryskiwacza, i juz zamowilem czesci jutro bede wiedzial czy konieczna bedzie wymiana tez wtryskiwacza.... czego bym nie chcial. Poduszki wszystkie sa ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co to wszystko zamawiać, wykręc swiecę obejżyj czy nie jest pęknieta ceramika, przełóż cewke na 4 cylinder, a tą z 4 na 2 sprawdź czy błąd powędruje za cewką czy zostanie. będziesz miał winnego.

jak taka sytuacja trwała dłużej to mogł też uszkodzić sie wtryskiwacz, ale to wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w nowym roku. A wiec problem z obrotami i trzesieniem buda ustal. Wymiana 1 swiecy i cewki zalatwily sprawe. teraz tylko pytanie: bo chcialbym wymienic pozostale 5 swiec, i chcialbym zrobic to sam. Problem pojawia sie gdy chcialem je kupic. gosciu chcial mi wcisnac jakies swiece za 22zl, nawet nie sprawdzil nr VIN ani nic. moj mechanik zamowil taka jaka rzekomo byc powinna z nr VIN i szt kosztowala 100zl. Jak to jest? Kto ma racje i jakie swiece powinny byc w silniku o oznaczeniu N52B30A ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Prawidłowe świece do twojego silnika to NGK ILZFR6D11 Tu masz katalog gdzie możesz dobrać : http://www.ngk.de/pl/wyszukiwarka-produktow/

Jeśli chcesz świece innych firm to na oficjalnej stronie BERU i BOSCH też dobierzesz odpowiednie do swojego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.