Skocz do zawartości

Regulacja tylnej klapy w touringu


Bert Mega Wariat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,sprawa dotyczy tylnej klapy,ktora w trakcie jazdy wpada w drgania,na poczatku myslalem ze tak ma byc,ze pracuja uszczelki ale ostatnio moja uwage przykuly nierowne strzeliny tylnej klapy.Strona pasazera jest ok,szczelina wydaje sie prawidlowa i klapa jest rowno z reszta karoseri,natomiast od str, kierowcy klapa przy dociskanui sprezynuje a szczelina jest wieksza o kilka mm oraz klapa ewidentnie nie jest w jednej lini z karoseria.

Chcialem was spytac czy moge to sam wyregolowac? Jesli tak to prosze o "maly" opis tej operacji.

Jutro wrzuce zdjecia dla lepszego zobrazowania sytuacji,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podobnie jak u mnie :duh: Pierwsza sprawa to wyjmij kolo zapasowe i popatrz czy auto nie bylo porzadnie walniet w tyl. U mnie klapa byla malowana z powodu korozji (zderzak oryginal, brak sladow dzwona), wiec mozna cos zaczac dzialac. Jezeli piszesz o zamku w klapie, to nie powinien on miec zadnych luzow. U mnie pekl czy mocowaniu sruba. Dalo sie to spokojnie zespawac. Regulacje masz po bokach klapy, luzujesz sruby torx i wysuwasz go tak zeby przy zamknieciu pasowal w plastikowy odboj. U mnie nie starcza regulacji i konieczne jest wyregulowanie gornych zawiasow. Tutaj Ci nie pomoge, bo jeszcze sie za to nie zabieralem, ale ponoc trzeba popuscic na srubach, zamknac klape i ustawic tak zeby szczeliny byly rowne. Teraz otwierasz (tak zeby sie nie przesunelo) i skrecasz sruby. Potem regulacja odbojow, ja psiknalem smarem do uszczelek te gumki w odbojach, zeby byly elastyczne. Nie wiem czy do tego wszystkiego trzeba odginac podsufitke, ale nie jest to wykluczone. Jesli nie czujesz sie na silach to podjedz do jakiegos solidnego blacharza. Mysle ze taka usluga nie powinna kosztowac wiecej niz stowke- pod warunkiem ze nie bedzie komplikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuje się na silach dlatego pytam na forum,chce zebrać wszystkie informacje potrzebne do naprawy.Chciałem spytać co trzyma plastikowa osłonę klapy,tą gdzie jest schowek na trójkąt i narzędzia,widziałem ,ze jest tam 5 śrub,czy oprócz niech jeszcze coś? Edytowane przez Bert Mega Wariat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikową osłonę klapy trzymają te wkręty o których wspominasz i kilka spinek (nie pamiętam ile ma być, u mnie są dwie). Poza tym masz do odłączenia kabelek od światła na klapie (ja odłączałem od strony żarówki). Z tego co pamiętam to zamek trzymają torxy. Zamek ma dosyć dużą możliwość regulacji więc powinieneś znaleźć właściwe ustawienie.

powodzenia :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.