Skocz do zawartości

318i zbyt duże ciśnienie oleju w skrzyni korbowej


bobi73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy

 

Potrzebuje waszej pomocy posiadam BMW e36 1.8 silnik m43 i wypycha mi uszczelke z pod obudowy filtra oleju wziałem ją nawet na poxipol i też nic nie dało. Wyczytałem że może to być przyczyną odma ale jak zdjąłem wąż który łączy pokrywę zaworów z odmą i w nią dmuchnąłem to powietrze bez problemu wchodziło czy dobrze sprawdziłem tą odmę czy jest jakiś inny sposób na sprawdzenie tej odmy. A jeżeli to nie jest odma to co może być innego. Czy to może być objaw zużytych pierścieni?? Ale oleju wcale mi nie bierze, nie dymi silnik, świece nie są czarne tylko ładnie przepalone, silnik ładnie i równo pracuje i ma dobre przyspieszenie. Proszę was o pomoc z góry wielkie dzięki życzę wesołych świąt:)[/b]

 

_____

Poprawiłem tytuł. Proszę zapoznaj się z tym tematem: viewtopic.php?f=68&t=120678 Następnym razem otrzymasz ostrzeżenie. /mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli wywala CI uszczęlkę z pod podstawy filtra oleju to moim zdaniem nie to nic wspólnego z odbą lub z pierściniemi. Wyciska, bo nie ma płynnego obiegu oleju w układzie, możę być tak że jakiś kanalik jest tam zaślepiony. W tej podstawie jest równiesz zawór zwrotny (chyba zawór to się nazywa) i możę on sie coś zawiesił i nie puszcza oleju dalej.

A dałeś nową uszczelkę? Czemu na poxiline, opamiętaj się, trochę kleju jak wpadnie o wobieg smarowanie i też ząślepi Tobie układ, i raz dwa bedzisz miał po silniku.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego dałem na poxilne bo cały czas wypycha mi tą uszczelkę i leci mi olej ale klejenie tego też nic nie dało nadal puszcza uszczelkę oczywiście dałem tez nową i tez ni to nie pomogło. Kolego a jak się dostać do tego zaworu zwrotnego i czy takie coś jest wogóle w sprzedaży??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

AAA tam cieknie. A dałeś nowy ORI oring czy jakiś po wymiarach? Do tego zaworu to trzeba trochę zrobić, odkręcić alternator, podstawę filtra (tam też trzeba wtedy nowe uszczelki). i w tej podstawie filtra jest wszystko co trzeba.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dałem nowy oring ten co dodają do filtra oleju i nic to nie dało nawet na klej dałem i tez go wypchło czyli mówisz jakby ten alternator odkręcił to by sie tam dostał i tam jest ten zawór. A to sie jakiś komplet kupuje cze sam ten zaworek?? aa przy okazji życzę Wesołych Świąt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witajcie,

odgrzeję kotleta mam ten sam objaw ale z 318i N46B20B- cieknie spod tej uszczelki podstawy filtra oleju. Nieważne ile razy byłaby wymieniana(niedawno 3. raz:/) to i tak od razu zaczyna się sączyć.Oleju nie ubywa w żadnych zastraszającym tempie ani silnik nie ma żadnych innych objawów awarii-pracuje równo i cicho, zero problemów z odpalaniem itd.

Dodatkowo wywala olej jeszcze przez oring pokrywki filtra(tej plastikowej).

Na najbliższy czas będę walczył z odmą żeby wyeliminować ten element (bo nie mam pojęcia czy poprzedni właściciel go tykał).

Mam jeszcze podejrzenie po przeczytaniu kilku wątków dotyczących innych silników, że może być problem z zaworem zwrotnym podstawy filtra oleju.

Widzę, że tutaj walka była z zaworem zwrotnym. Jakieś dobre efekty przyniosła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni świadomie delikatny offtop zaliczyłem ale dokładnie tutaj znalazłem idealny opis swojego przypadku.

Dlatego też tutaj dodałem swojego posta wraz z opisem silnika(żeby nie było wątpliwości, że nieco o innej trójce:)

Komplet uszczelek podstawy filtra oraz wszystkie dookoła filtra miałem zmieniane kilka razy przez ludzi pracujących w ASO więc... kolejna zmiana w ASO niestety nie uleczy przypadku ale dzięki za sugestię.

Zawalcze w przyszłym tygodniu z odmą oraz z kolejną zmianą uszczelek podstawy filtra oraz sprawdzimy zaworek zwrotny(bo tego nie sprawdzano)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.