Skocz do zawartości

akcyza od sprowadzonego bmw e46 328 coupe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tematem na dzisiejszym forum jest wartosc akcyzy co do samochodu osobowego BMW e46 328 ci. Interesuje mnie koszt akcyzy. Samochod ma uszkodzenia typu sprzeglo, blacharka do poprawek. Czy te wady pomoga obnizyc akcyze gdy zaprosze rzeczoznawce. Bo z tego co wyliczylem akcyza bedzie mnie kosztowala okolo 4 tys. Samochod stoi jeszcze zagranica. Czy data zawarcia umowy jest wazna na umowie. Czy liczy sie od tego momentu jak auto wiedzie do polski. Jeszcze mam szanse zmienic date na umowie. Jak ominac teraz zaplacenie akcyzy i zaplacic ja pozniej.Bo niezalezy mi teraz na rejestracji auta. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa to jedyny dokument potwierdzający fakt nabycia pojazdu i powstania obowiązku podatkowego. Na granicy rejestrują fakt wjechania na terytorium Polski? Chyba nie.

Najlepiej zostawić sobie wolne miejsce na datę i wpisać przed zgłoszeniem.

Akcyza wynosi 18,6% od wartości rynkowej netto. Kombinowanie z rzeczoznawcą da niewiele bo jest to podatek od modelu a nie egzemplarza. Poza tym auto nie może być zbyt nisko wycenione bo do Polski nie wolno sprowadzać odpadów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa to jedyny dokument potwierdzający fakt nabycia pojazdu i powstania obowiązku podatkowego. Na granicy rejestrują fakt wjechania na terytorium Polski? Chyba nie.

Najlepiej zostawić sobie wolne miejsce na datę i wpisać przed zgłoszeniem.

Akcyza wynosi 18,6% od wartości rynkowej netto. Kombinowanie z rzeczoznawcą da niewiele bo jest to podatek od modelu a nie egzemplarza. Poza tym auto nie może być zbyt nisko wycenione bo do Polski nie wolno sprowadzać odpadów....

 

 

Wszystko sie zgadza. Moze sie orientujesz jaka cena jest w urzedzie celnym za bmw e46 328 coupe. Nie interesuje mnie cena na ogloszeniach typu allegro. Bo to calkiem inna sprawa. Intereseju mnie eurotaks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.