Skocz do zawartości

Jak podnieść wolne obroty silnika M52 DIS-em


bobo23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów !!!

Pytanie jak w temacie, szukałem juz na wielu forach i nic nie moge znaleźć. Kolega ma E46 i obroty silnika ma 600-650 az w niektorych momentach zapala mu sie kontrolka smarowania. Mowi ze takie obroty ma od kad tylko kupił to BMW

Szukałem troche w DISie i nie wiem gdzie to jest. Prosił bym o podanie gdzie tego szukac i jak przekodowac na wyzsze obroty .

Jeszcze jedno pytanie odnosnie DISa czy DISem mozna kasowac błędy np AIRBAG w E36 ? INPą nie moge połączyć sie z tym sterownikiem. pzdr.

Żyzce wszystkim takich przyjemności w życiu, jakie odczuwa sie siedząc za kierownicą BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tomek020 mozesz dokładnie opisac mi ktore to sa funkcje w servce function ?? bo znalazłem tam takie:

- throttle_valve control - to chyba jest zawór przepustnicy

i

- electronic damper control - i to jest jak sie nie myle - elektroniczne ustawienia przepstnicy

to chyba tym sie ustawia obroty co??

jak mozesz to powiedz mi jak to sie robi dokładniej nigdzie tego nie ma na forum a napewno innym tez sie przyda. Z gory dzieki i pzdr

Żyzce wszystkim takich przyjemności w życiu, jakie odczuwa sie siedząc za kierownicą BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega tomek020 nie potrafi to moze ktos inny sie znajdzie co umie wytłumacvzyc jak to zrobic !!! Koledzy prosz o odp...
Żyzce wszystkim takich przyjemności w życiu, jakie odczuwa sie siedząc za kierownicą BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te obroty co podałeś to jak najbardziej na granicy, kolega na biegu jałowym powinien mieć 660 obr/ min. Skoro auto mu nie trzyma tych obrotów albo schodzi poniżej to znaczy ze coś z silnikiem jest nie tak lub jakiś element nie pracuje prawidłowo. Najpierw trzeba usunąć przyczynę a nie podnosić obroty celem zamaskowania problemu.

Inna sprawą jest instalacja gazowa, bo nie piszesz czy kolega ma instalację.

Proponuję też czyszczenie przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie pomyslałem jeszcze o wyczyszczeniu przepustnicy :duh: auto LPG nie posiada gdyby miało napewno bym o tym napisał, zadnych błedów silnik nie pokazuje (INPA) wszystkie wezyki i nieszczelnosci posprawdzane .

sztynwroc mowisz ze 660 obr/min to standard w tych silnikach ?osobiscie stawiał bym na nim. 800obr/min

ok!! miedzy czasie pisania tego postu sprawdzałem w VividWorkshopData i tam faktycznie podaja 720 obr/min +/- 100.

720obr. juz by mnie zadowoliła musze sprobować Dis cos zdziałac.

To mowisz tomek020 ze w funkcjach serwisowych szukac tak? pod IDLE SPEED ? ok jak cos zdziałam to napisze. pzdr. i dzieki.

Żyzce wszystkim takich przyjemności w życiu, jakie odczuwa sie siedząc za kierownicą BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spotkałem się że 660 to norma ale jak wciśniesz sprzęgło to już obroty powinny się podnieść do 820. Natomiast w automatach jest stała wartość ponad 700.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.