Skocz do zawartości

dis bład 0009 TIMEOUT


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z konfiguracją, bo zainstalował mi się program prawidłowo tylko przy api teście mi wyskakuje jakis bład 0009 timeout i w diagnostic head assignment nie pojawia mi sie głowica z numerami IP komputera,robie wszystko tak jak u nerwusa w instalacji ediabas mam 192.168.68.1 , niemoge przeskoczyć tej konfiguracji,może ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził prosze o info, mam system VISTA wmware 7, jesli by mi ktoś mogł pomodz bede bardzo wdzięczny, a moze sie ktos znajdze z lublina kto by był w stanie mi pomodz w instalacji stawiam duzego browarka. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ediabas.ini może być 192.168.68.1 i to na pewno nie jest problemem.

-sprawdź ustawienia sieci Virtual Network Editor, vmnet1

-pod VMware Workstation w ustawieniach network adapter musisz mieć ustawione vmnet1

 

Ostatnio znajomy miał z tym problem, usunięcie w dis-ie w ukrytym menu karty sieciowej i jej ponowne dodanie rozwiązało problem (tylko przed tym zabiegiem trzeba zrobić kopie dis-a bo nieraz potrafi się coś zwalić) viewtopic.php?f=97&t=124062&p=882015&hilit=od+punktu+44.#p882015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
mam ten sam blad a mozesz powiedziec co takiego zmieniles w tej konfiguracji? mam xp i wmware7 i nie przechodzi api :|
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Musisz edytowac pliki z wczytanej wirtualnej maszyny kiedy jest wylaczona. Prawym guzikiem na nazwie i dajesz menage czy cos w ten desen

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tworzeniu maszyny zaznaczasz vm5 reszta byla opisywana wiele razy

 

 

dokładnie tu był ból :) teraz można spokojnie spać :cool2: dzięki

"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z konfiguracją, bo zainstalował mi się program prawidłowo tylko przy api teście mi wyskakuje jakis bład 0009 timeout i w diagnostic head assignment nie pojawia mi sie głowica z numerami IP komputera,robie wszystko tak jak u nerwusa w instalacji ediabas mam 192.168.68.1 , niemoge przeskoczyć tej konfiguracji,może ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził prosze o info, mam system VISTA wmware 7, jesli by mi ktoś mogł pomodz bede bardzo wdzięczny, a moze sie ktos znajdze z lublina kto by był w stanie mi pomodz w instalacji stawiam duzego browarka. pozdrawiam

Witam,

Mam identyczny problem i nie wiem, jak przez to przebrnąć z tym, że mam Win7 32bit. INPA działa bez problemu, a w DIS'ie pojawia się problem:

 

Fehler bei der API - Initialisierung

19:26:57

Fehlertext : NET-0009: TIMEOUT

19:27:13

---- beenden mit Return ----

 

Proszę o pomoc jak krok po kroku się z tym uporać. DISa instalowałem wg filmików kolegi Nerwusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. U mnie jest następujący problem. Mam VM obraz DIS trendolf,a, ediabas jest na VM xp instalowane od podstaw. Po włączeniu DIS'a, widać głowicę, można się połączyć z głowicą i z autem, api test przechodzi. Znalazłem w necie filmik jak wyłączyć poprawnie DIS'a poprzez wejście w Colibrating touch screen i w tym menu, które się pokarze do konfiguracji (czy to jest to ukryte menu o którym mowa?) jest opcja 0 - shutdown DIS. Po zamknięciu i uruchomieniu ponownym DIS już nie przechodzi Api testu i wywala błąd z tematu i głowica wogóle się nie pojawia.

Dodatkowo dodam że jak wszystko jest OK głowica połączona i wchodzą w Self-test, wybierając opcję Diagnostic head, po zakończeniu testu wywala błąd error number 5 - Mobile unit connected, but no or only faulty response by mobile unit. Czy tak powinno być?

 

Czy dla INPA też wskazane jest ustawić VM5 czy to jest bez różnicy - mam 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie jest następujący problem. Mam VM obraz DIS trendolf,a, ediabas jest na VM xp instalowane od podstaw. Po włączeniu DIS'a, widać głowicę, można się połączyć z głowicą i z autem, api test przechodzi. Znalazłem w necie filmik jak wyłączyć poprawnie DIS'a poprzez wejście w Colibrating touch screen i w tym menu, które się pokarze do konfiguracji (czy to jest to ukryte menu o którym mowa?) jest opcja 0 - shutdown DIS. Po zamknięciu i uruchomieniu ponownym DIS już nie przechodzi Api testu i wywala błąd z tematu i głowica wogóle się nie pojawia.

Dodatkowo dodam że jak wszystko jest OK głowica połączona i wchodzą w Self-test, wybierając opcję Diagnostic head, po zakończeniu testu wywala błąd error number 5 - Mobile unit connected, but no or only faulty response by mobile unit. Czy tak powinno być?

 

Czy dla INPA też wskazane jest ustawić VM5 czy to jest bez różnicy - mam 8.

 

Problem rozwiązany - nowa instalka DIS V44 (VM 8 nie trzeba się bawić tak jak to jest w większości opisów, żeby wchodzić do wirtualnego biosu i tam wybierać napęd cd tylko startować z obrazu easy DIS base...)

Jak by kokoś to interesowało proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie jest następujący problem. Mam VM obraz DIS trendolf,a, ediabas jest na VM xp instalowane od podstaw. Po włączeniu DIS'a, widać głowicę, można się połączyć z głowicą i z autem, api test przechodzi. Znalazłem w necie filmik jak wyłączyć poprawnie DIS'a poprzez wejście w Colibrating touch screen i w tym menu, które się pokarze do konfiguracji (czy to jest to ukryte menu o którym mowa?) jest opcja 0 - shutdown DIS. Po zamknięciu i uruchomieniu ponownym DIS już nie przechodzi Api testu i wywala błąd z tematu i głowica wogóle się nie pojawia.

Dodatkowo dodam że jak wszystko jest OK głowica połączona i wchodzą w Self-test, wybierając opcję Diagnostic head, po zakończeniu testu wywala błąd error number 5 - Mobile unit connected, but no or only faulty response by mobile unit. Czy tak powinno być?

 

Czy dla INPA też wskazane jest ustawić VM5 czy to jest bez różnicy - mam 8.

 

Problem rozwiązany - nowa instalka DIS V44 (VM 8 nie trzeba się bawić tak jak to jest w większości opisów, żeby wchodzić do wirtualnego biosu i tam wybierać napęd cd tylko startować z obrazu easy DIS base...)

Jak by kokoś to interesowało proszę pisać.

 

Dokładnie mam ten sam problem, po restarcie DIS-a nie wykrywa głowicy. Doraźnie rozwiązałem to jeszcze raz montując wirtualna maszynę od trendolf-a.

Napisz dokładnie jak rozwiązałeś problem - instalowałeś od nowa DIS-a? Jaka instalka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nowa instalowałem DIS, najpierw easy dis base v44, później V44 z programowaniem. Po instalacji easy base od razu przechodzi api test. Później dalsza instalka V44 i od razu widać głowicę. Po odinstalowywaniu karty sieciowej po wejściu w calibration touch screen (SCO... , AMD...) i instalowaniu jej ponownie nic mi nie dało, dalej TIMEOUT. Obraz DIS trendolfa wywaliłem, ale z inpy korzystam - fajnie okrojony jest WIN XP. Dodałem nowszy ediabas oraz inpa i diagnostyka na inpie i DIS'si działa bez problemu, oczywiści z poprawnymi ustawieniami. W moim przypadku OBD/USB i ediabas STD:OBD. Programowanie nie chce działać w DIS (VIn and ZCS/FA cannot be read out from EWS/KMB/LZS control unit) może ktoś wie o co chodzi (kabel za cieńki)? W inpie rozpoznaje zapłon. NSC'a jeszcze nie sprawdzałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Programowanie nie chce działać w DIS (VIn and ZCS/FA cannot be read out from EWS/KMB/LZS control unit) może ktoś wie o co chodzi (kabel za cieńki)? W inpie rozpoznaje zapłon. NSC'a jeszcze nie sprawdzałem.

A jednak działa wystarczy odłączyć głowicę i jeszcze raz podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.