Skocz do zawartości

ASC - problem - samo się wyłącza po kilku kilometrach


Kanap

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ładowanie mieści się w normie. w moim OBC wskazanie jest w granicach 13.3 - 13.9 , miernikiem nie sprawdzałem ale wszystko działa i aku daje rade na postoju muzyce - Bosch Silwer 2 lata.

Pozdrawiam Kanap.

Edytowane przez Kanap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim aucie nie ma systemu ASC(zamiast tego układu mam blokade tylnego dyfra jak jest poslizg tylnych kół, bo mam wersje 4x4) a mam takie same problemy jak wy majacy układ ASC,mysle wiec ze to cos co jest u was i umnie np ABS , licznik lub nivo.Jest to ustrka chwilowa i nie krytyczna bo komputer jej nie rejestruje i po ponownym odpaleniu juz jej nie widzi(ja robie tak ze w czasie jazdy wciskam sprzegło i na sekunde wyłaczam zapłon,odrazu odpalajac silnik,wiec reset robie sobie w czasie jazdy) do czasu gdy po kilku chwilach znow cos na chwile zostaje zakłucone itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kempesso wydaje mi się że ASC bierze tylko impulsy z czujników ABS , ASC lubi trochę powariować jeśli lewa i prawa strona silnika pracuje nierówno - ukłon w stronę przepustnic - tak było w moim przypadku , po wymianie i regulacji jednej z przepustnic wszystko wróciło do normy.

Sprawdź jeszcze filtr oleju na przewodach od ASC - za zderzakiem przednim na dole oraz filtr który jest

'' zatopiony'' w zbiorniczku z olejem do wspomagania.

Można też odpowietrzyć układ ASC - na pompie ASC - pod zbiorniczkiem na płyn hamulcowy- od góry jest odpowietrznik dość skomplikowane dojście ale wykonalne.

Pozdrawiam Kanap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Filtry zarówno ten ze zbiornika jak i ten pod zerzakiem sprawdzałem są czyste więc to odpada, ABS też działa bez zarzutu, hydroagregat też odpowietrzyłem skłaniał bym się bardziej w stronę nierównej pracy silnika pnieważ niegdyś skanowałem elektronikę systemem KTS 520 i wyskoczył mi błąd o nr 100 a dokładniej "za duża odchyłka prędkości obrotowej" jak domniemam chyba silnika ? nie wiem natomiast z których czujników jest zbierana ta "prędkość obrotowa" z tąd pytanie które poza ABS-em ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kempesso , ja miałem problem z przepustnicami jedna z nich na wolnych obrotach była zamknięta a potencjometr czytał prawidłowe otwarcie dla wolnych obrotów. Skutek był taki że lewa strona V-ki ''ciągnęła''prawą. Na kole zamachowym tym z ząbkami na przedzie silnika jest czujnik ale głowy nie dam czy są dwa.Trzeba by to sprawdzić bo może właśnie są dwa dla każdej z przepustnic i tam leży problem.

Zrób test ASC który opisywałem wyżej i daj znać co Ci wymigało.

Pozdrawiam Kanap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tutaj jest problem bo kombinowałem jak koń pod górę i za chiny ludowe nie mogę zmusić tej kontrolki do migania, co do przepustnic to faktycznie są dwie jedna od gazu druga większa z linką prowadzącą do jakiegoś silniczka wydaje mi się że to ta właśnie od ASC ale nawet gdy ją zamknę ręką to nic się nie dzieje, jeśli zaś chodzi o czujniki to na tym kole zembatym o którym wspomniałeś jest tylko jeden czujnik i napewno sprawny bo jak go odłącze to silnik zgaśnie i nie da sie go uruchomić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że kontrolka nie chce do Ciebie pomrugać oczkiem - może Cię nie lubi :norty: - próbowałem tego sposobu u kumpli i wszędzie działało , co do przepustnic to mam na myśli przepustnice za przepływkami na każdą połowe silnika jest osobna przepustnica i przepływka no chyba że w V8 jest inaczej.

Pozdrawiam Kanap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.