Skocz do zawartości

Czujnik cooling water outlet temperature w M54


Andrzej87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Który czujnik odpowiada za parametr cooling water outlet temperature? Parametr ten znajduje się w Analog Values. Pokazuje mi - 48 C.

Widać ten parametr na przykładowym obrazku poniżej(to nie jest zrzut z odczytu wartości z mojego silnika):

http://img71.xooimage.com/files/e/8/a/analog-values-2e3f3b0.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dokładnie. Już znalazłem odpowiedź, ale i tak dziękuję. Dodam, że po SWAP-ie M54B30 do E36 bez wspomnianego wyżej czujnika grzałka termostatu nie zachowuje się poprawnie, za wcześnie się włącza i silnik się bardzo długo grzeje. Polecam go zamontować. Do sterownika idą od niego dwa przewody na piny 38 i 39 do czarnej 40 pinowej wtyczki. Idą wiązka kabinową nie silnikową.

 

 

EDIT:

Po montażu tego czujnika grzałka nadal nie działa poprawnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Na kompie widać jak nagle temperatura płynu spada o kilkanaście stopni przy 70 C i tak co jakiś czas, ale później już coraz przy wyższej temperaturze i słabiej spada, bo układ się nagrzał, ale temperatura nie osiąga więcej niż 80 stopni. Pion osiąga dopiero po około 10 km jazdy. Po odłączeniu grzałki jest pion bardzo szybko i temperatura odpowiednia dla tego silnika utrzymana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu sprawdził bym na wytyczce termostatu kiedy działa grzałka i czy ma to związek z wychłodzeniem silnika bo termostat nawet gdy grzeje grzałka nie powoduje wychłodzenia silnika tylko spadek temp. do 85 stopni czyli wskazówka w pionie.

Może termostat się przycina co któryś raz?

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady tak. Po odpięciu jest inny błąd grzałki i napięcie jest podawane cały czas albo w ogole już nie pamiętam. Powoduje wychłodzenie silnika jak otworzy termostat, a w chłodnicy jest zimny płyn. Później zamknie się, chłodnica się wystudzi, otworzy się i znowu zimny płyn poleci. Płyn w chłodnicy jednak w końcu robi się ciepły i amplituda wahań jest mniejsza później ale ją widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak bym sprawdził czy to grzałka wpinając się miernikiem w przewody grzałki nie rozłaczając wtyczki od termostatu tylko poprzez nakłucie przewodów.

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wymieniłem termostat cały na nowy, a mam ten sam problem. Może wina stoi po stronie czujnika w chłodnicy. U mnie jest jego brak, a u Was?

Część numer 11

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CL31&mospid=48080&btnr=17_0168&hg=17&fg=05

 

lub istnieje jeszcze druga opcja, czujnik numer 3.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CL31&mospid=48080&btnr=11_2169&hg=11&fg=15&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może tak robić jak nie grzałka? W poprzednim termostacie grzałka była spalona, termostat dobry i problemu nie było, był tylko błąd spalonej grzałki, a po założeniu nowego termostatu dzieją się takie cyrki.

 

jacek1g jakie masz auto dokładnie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW Z3 2.0 Roadster M52 podwójny vanos 150 KM

 

A co może tak robić jak nie grzałka? W poprzednim termostacie grzałka była spalona, termostat dobry i problemu nie było, był tylko błąd spalonej grzałki, a po założeniu nowego termostatu dzieją się takie cyrki.

 

jacek1g jakie masz auto dokładnie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy już ktoś wie, o który czujnik chodzi ? Po podłączeniu się pod komputer INPA pokazuje -48 Cooling water outlet temperature. Wymieniłem już cały termostat na nowy i wciąż to samo. Edytowane przez jacek1g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

błąd dotyczy czujnika znajdującego się w wężu dolnym wyjścia z prawej strony chłodnicy:

 

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-bmw-1-3-5-7-x3-x5-x6-z3-z4-i3034839844.html

"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.