Skocz do zawartości

320D E46 Czy te felgi będą pasować ?


Jasioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam możliwość zakupu oryginalnych alusów 16" w dobrej cenie tylko nie mam pojęcia czy się takie nadają obecnie mam stalowe 15"

Na tych felgach co chcę kupić pisze coś takiego 5x120 16" 7JX16H2 ET47 - Czy te felgi by się nadały ? a drugie alusy mają znów informację 5x120 16" otwór w feldze 75 mm - 7,5Jx16 et 15

Proszę o poradę które się nadadzą do 320D E46 rok prod to 99 Co w ogóle znaczy to ET ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie ET - To odsadzenie felgi . Dla BMW seri 3 i modeli E-36 E-46 jest raczej taka sama i chyba jest to ET-32 I 37 - Chodzi o to by felgi nie wystawały za bardzo za nadkola lub nie były za bardzo schowane do środka a co do rozstawu śrub to chyba od modelu E-32 do modelu F-10 rozstaw jest taki sam 5x120 . Jeśli chodzi o takie oznaczenia jak np 6j x16 to oznacza to że felga ma 6 cali szerokości to j oznacza że z jednej strony można nabijać ciężarki a 16 to chyba każdy wie że to jest rozmiar felgi w calach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej mi się spodobała oryginalna felga bmw czyli ta z informacją 5x120 16" 7JX16H2 ET47 czy te by się nadały do mojej buni ? Do tych też bym musiał kupić pierścienie centrujące ?

 

jest to standardowa felga do e46 :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW zawsze ułatwia życie swojemu nabywcy i jeszcze nie spotkalem się z tym by w BMW trzeba było stosować innych szpilek do stalowych czy do Alu . I to jest piękne w tych autach ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff to dobrze bo jakieś 100zł w kieszeni zostanie ;p Teraz się zastanawiam czy ja to dobrze zrobiłem że kupiłem 16" może lepszym zakupem były by 17" ? Tylko czy takie 17" nie niszczyły by szybko zawieszenia na naszych pięknych drogach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem co nieco się rozpisać a na wstępie powiem że bardzo dobrze zrobiłeś wybierając 16 cali . Miałem felgi 19 z E-63 piękne z oponami 235/35/19 okazało się że koszt jednej nowej najtańszej opony to 1250 zł . Fakt auto wyglądało na nich super ale zero komfortu więc włożyłem 17 cali z oponami 215/50/17 i było optymalnie tyle że w tej chwili i 17 calowe opony poszły w góre rok temu taki wiking kosztował 450 zł a w tej chwili nowy Dunlop 1030zł . No i jeżdrząc normalnie nie obeszło się bez prostowania . Teraz mam 16 " i jak na razie bez problemów opony są w miare tanie a i ogólnie dostępne a i felgi są ciężkie do skrzywienia . Myślę że jerzdżąc na oponach 205/55/16 i zawieszenie mniej dostaje bo opona przyjmuje i amortyzuje nierówności naszych pięknych polskich dróg i sprawia że koleiny po tirach niesą tak uciążliwe a dziury stają się płytsze ;-) no i niema takiego problemu z podjechaniem pod krawężnik czy przejazd przez progi zwalniające . Jednym słowem mówiąc sprubuj a zobaczysz ;-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/50/17 jest zamiennikiem 225/45/17 . Jak już pisałem opony ciężko dostępne i bardzo podatne na uszkodzenia . Czasami wystarczy raz wpaść w dziure i z boku zrobi się bania , im niższy profil tym gożej :-/ opony tego typu mają tendencje do pękania z boku a Chińskie już przy założeniu nawet nowych nadają się tylko do wymiany . Zresztą wiadomo Chiński to jest dobry tylko ryż :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam taką małą ciekawostke dla kogoś kto się nie zabardzo zna na rozmiarach opon . A więc np 205/55/16 - 205-to szerokość bierznika mierzona od (") jednej krawędzi do drugiej -55 to procent z szerokości przeniesiony na bok opony co nam daje wysokość , resztę już wiecie . Jeśli chodzi o 205/50/17 to następnym rozmiarem o tej wysokości będzie 215/45 z momentem zwiększenia szerokości obniżamy procent wysokości co nam daje w przybliżeniu taką samą wysokość opony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.