Skocz do zawartości

320d nie działa abs i turbo powyżej 3,5 tyś


chmurekxxl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z abs-em, otóż na komputerze wykazało, że walnięte są wszystkie czujniki abs (oczywiście kontrola trakcji też nie działa), pojechałem do mechanika, on też podłączył kompa, przejechał sie i stwierdził że czujniki są raczej w porządku, że prąd do nich dochodzi i nie wie co jest, a te błędy co mu pokazało to na kompie nie ma opisanych i nie może ich odczytac. Tak sobie pomyślałem, że może trzeba by ustawić geometrie i zbieżność i wtedy problem zniknie ? podobno jak sie nie ustawi tego to kontrola trakcji nie będzie działać, może z abs-em jest tak samo ?

Oczywiście prędkościomierz, licznik kilometrów ekonomizer itd też nie działa, podobno od tego jest ktoryś czujnik abs ?

No i turbina działa do 3,5 tyś obrotów a potem nic, kompletny brak mocy, facet mówi, że to może być jakoś razem połączone wszystko ?

 

Wyszły jeszcze takie błędy ale nie mógł ich odczytać 3F62 - podobno to ten czujnik prędkości, 4212 - ćoś ze świecami, 4A42 coś z immobilajzerem

 

Ma ktoś jakiś pomysł na to wszystko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przyszłość to błędy się sprawdza i spisuje dokładnie od mechanika a nie "coś tam coś tam"

Mokro cały czas albo śnieg to sprawdź czy działa ABS i kontrola trakcji, może to stare błędy. Licznik i zegary nie są połączone z kołami w żaden sposób więc wyciągaj zegary i sprawdź, być może wtyczka źle włożona albo się zawiesiły jakoś albo uszkodzone.

co do turbo to może źle ustawiona turbina, może zaworek źle steruje albo łopatki się zawieszają.

 

Zbieżnośc swoją drogą trzeba zrobić skoro auto kupiłeś

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee a prędkościomierz nie jest przypadkiem połączony z czujnikiem abs bodajże lewego tylniego koła??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jak nie działa predkosciomierz, licznik kilometrów i ekonomizer? to raczej nie od czujnika ABS

 

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przyszłość to błędy się sprawdza i spisuje dokładnie od mechanika a nie "coś tam coś tam"

Mokro cały czas albo śnieg to sprawdź czy działa ABS i kontrola trakcji, może to stare błędy. Licznik i zegary nie są połączone z kołami w żaden sposób więc wyciągaj zegary i sprawdź, być może wtyczka źle włożona albo się zawiesiły jakoś albo uszkodzone.

co do turbo to może źle ustawiona turbina, może zaworek źle steruje albo łopatki się zawieszają.

 

Zbieżnośc swoją drogą trzeba zrobić skoro auto kupiłeś

 

 

na jego kompie był tylko kod błędu, nie było opisu, a to "coś tam coś tam" to on w necie już sprawdzał, na przyszłość trzeba uważniej czytać

 

właśnie chodziło mi o czujnik abs w lewym tylnym kole

 

no ale jak nie działa predkosciomierz, licznik kilometrów i ekonomizer? to raczej nie od czujnika ABS

 

:cool2:

 

na mój rozum to skoro nie działa prędkościomierz t ojak ma działać licznik kilometrów i ekonomizer skoro auto niby stoi bo prędkość jest 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.