Skocz do zawartości

Dziwne bledy dsc i abs


DAVID85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie wyswietlaja mi sie bledy na desce od abs i dsc oraz i drive sie resetuje i mrygaja przednie swiatla. Po podlaczeniu pod kompa mam nastepujace bledy:

4C23 TORQUE DSC

6F52

5EBA STEERING ANGLE SENSOR PLAUSIBILITY

AOB2E TERMINAL 30E/301 SUPPLY

 

Po zgaszeniu silnika i wyciagnieciu kluczyka bledy z deski znikaja.

samochod to e60 525d 2006r przebieg 80tys km.

Prosze o szybka pomoc bo juz nie mam pojecia co to moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie przeczytaj sobie mój post o moim przypadku, który trapi mnie od ponad roku...

Fakt, że to trochę ignorowałem i nie było czasu na zabawę w "zgadywanki" ale ostatnimi czasy przyjrzałem się temu jeszcze raz,

jak zresztą wyczytasz w poście,

i do teraz nie doszedłem co to może być...

Problem może nie jest dokładnie taki sam ale też znika po "restarcie" auta (ostatnio już kilkukrotnym)...

 

Na początku, jak wyczytasz w poście, sprawdź wszystkie możliwe połączenia elektryczne,

do których potrafisz się dostać, oraz to jak się ma twój akumulator...

te autka potrafią być wrażliwe na byle pierdołę jak rozwydrzona nastolatka...

 

To mój post: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=134592

 

Twój ostatni błąd to wydaje się być problemem z terminalem 30, i jeśli dobrze pamiętam to jest to "przekaźnik", bądź jeden z nich jeśli jest ich kilka, w panelu w bagażniku po prawej stronie. Tam gdzie są bezpieczniki i dystrybucja napięcia.

Może coś z nim nie tak za pierwszym razem i powoduje te błędy...

Nie wiem, tylko zgaduję... A reszta może być następstwem przerywanej dostawy napięcia na początku...

Ale to tylko moje zgadywanki...

Jeśli coś wytropisz to proszę napisz bo ostatnio stałem się "zagorzałym" fanem wszelkich błędów w E-60

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety w moim przypadku nie obeszlo sie bez wizyty w bmw service UK. Po 2 godzinnej diagnostyce panowie stwierdzili niepodlaczona kostke regulacji lewej lampy . Po podlaczeniu I zainicjowwniu Jej w komputerze problem zniknal. Czasami mam tylko problem z kasujacym sie zegarkiem po odpaleniu samochodu ale to zdaza sie naprawde zadko wiec problem pozostawilem . Panowie z BMW nie znalezli nic wiecej.

Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Niestety po przejechaniu kilkuset kilometrow problem wrocil ponownie do tego resetuje mi sie zegar i dzienny najazd. Podejzewam slaba akume i czujniki abs, co myslicie ??

 

Twoje objawy pasują do nie sprawnego regulatora napięcia lub zepsutej inteligentnej klemy minusowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.