Skocz do zawartości

316i ogrzewanie elektrozawór czy potencjometr od reg. temp.


bobiszonn

Rekomendowane odpowiedzi

Napisze co dzis stwierdziłem a wiec po odpaleniu auta zimnego od razu słychac czuc pod pedałem na postoju tykanie elektrozawór odstawiam !

 

1 pytanie czy tak byc powinno ?

 

nastawione pokretło na zimne powietrze jedziemy wszystko ok cały czas leci zimne podjezdzam pod dom wolno szukajac miejsca parkingowego parkuje nie gasze i juz czuje zaczyna leciec ciepłe powietrze

 

2 pytanie co to moze byc ?

 

wiec przekrecam pokretło na ciepłe na pare sekund i na zimne znów i juz jest normalne leci zimne i zastanawiam sie czy potencjometr nawala czy elektrozawór sie wiesza

 

3 pytanie ale jaka jest zasada jak jest na zimne nastawione pokrętło to jest zasilanie na elektrozawór czy nie.?

 

4 pytanie jak przykrecony jest ten elektrozawór do nadwozia nie widziałem śruby ?

?

5 pytanie jak dobrac sie ewentualnie do tego pokretla od regulacji ?

 

 

auto bez klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mobilki dzis sprawdziłem co bedzie bez podłaczenia ( na odłaczonym elektrozaworze ) i auto cały czas grzeje. profilaktycznie popukałem w ten elektrozawór i podpiołem wtyczke z powrotem regulacja działa i jak na razie nie pojawila sie ta moja przypadłosc tz na ustawieniu minimum zimne na postoju zaczynalo leciec cieple powietrze przy jezdzie lecialo zimne.

 

Jeszcze jutro sprawdze podczas jazdy i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.