Skocz do zawartości

2 wzmacniacza na jednym sterowaniu?


zbysiek

Rekomendowane odpowiedzi

witam.a więc tak mam radio jvc kd avx 77 mam instrukcje i mimo tego nie moge tego rozszyfrować..chce udać sie do profesjonalisty ale narazie nie mam czasu,i mam pytanie takie czy dwa wzmacniacze będą grały na jednym sterowaniu z radia?jeden wzmacniacz ma 1500watt i będzie zasilał tube 1100watt a drugi wzmacniacz zasila 4 głośniki tylko nie wiem jeszcze jakiej mocy są tam.da rade tak zrobić żeby nic sie nie uszkodziło a żeby to grało tak max miesiąc czasu??pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre radia mają tez wyjścia RCA na subwoofer osobno. Tak wiec jeśli miałbyś takie radio to osobny kabelek podpiął byś pod wzmacniacz dla subwoofera i osobne kabelki do drugiego wzmacniacza na resztę głośników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te radio tak ma że wychodzą z niego dwa sterownicze przewody na głośniki i na soboofer.na jednym sterowaniu nie chce działac(jak robie"mostek"z jednego na drugi wzmacniacz).na tym wzmacniaczu co grają głośniki nie ma odejścia na drugi wzmacniacz,no cóż pozostaje mi wczytać sie w instrukcje i próbować odpalić drugie sterowanie radio to jvc kd avx77 soboofer jbl 1100w wzmacniacze clarion 420w i velocity blaupunkta.hifonics sie zepsuł.dzięki za pomoc pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopatrzyłem sie na wzmacniaczu 1 wejścia hi input a obok wejście na 1 "cincza"a przy wzmacniaczu 2 jest też te hi input czyli jakbym kupił taki przewód i to połączył to moze byc szansa że to zagra??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zapewne chodzi Tobie nie o sterowanie, tylko o wejście RCA (Line-IN) we wzmacniaczach, żeby wszystko grało prawidłowo musisz mieć razem 3 pary wejść RCA w obu wzmacniaczach.

 

Teraz tak, wytłumaczę Ci to jak to podłączyć:

1. Z radia wychodzą Tobie trzy pary chinchy (kabli sygnałowych RCA) - jedna na przednie głośniki (Front) druga para na tylne (REAR) i ostatnia na subwoofer

2. Kable sygnałowe spod FRONT od radia podłączasz pod LINE-IN wzmacniacza pod który masz podłączone przednie głośniki

3. Kable sygnałowe spod REAR od radia podłączasz pod LINE-IN do wzmacniacza pod który masz podłączone tylne głośniki

4. Kable sygnałowe spod Subwoofer od radia podłączasz pod LINE-IN wzmacniacza pod który masz podłączony subwoofer.

5. Sterowanie ( załączanie się wzmacniaczy ) - w 99% niebiesko biały kabelek z wychodzący z radia podłączasz do wzmacniaczy pod REMOTE

Matias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.