Skocz do zawartości

Filtr stożkowy w m20b25. Pomaga, czy szkodzi?


MasterTM

Rekomendowane odpowiedzi

stozek przepuszcza do silnika wiecej syfu - nmiej pozyja pierscienie czyli cisnienie i zywotnosc automatycznie spadnie... to jest wada,, zaleta taka ze silnik lepiej ..oddycha.. napewno na wyzszych obrotach,. zmienia sie dzwiek to wiesz, jesli doprowadzi sie do niego tzw zimny dolot -rure ktora umieszcza sie nisko samochodu ; wpada do niej powietrze ktore sila rozpedu jest wtlaczane w rure i ta w stozek to teoretycznie wychodzi takie " naturalne turbo przy szybkiej jezdzie :mrgreen: .. ale im wiecej powietrza tym wiecej paliwa powinno byc 'podlane' .. niektore auta nie lubia stozkow..traca na nich zamiast zyskac.. nie wiem jak jest w m20b25.. u mnie w 2 litrowce byla poprawa . ale tak szczerze to ja zostalem przy oryginale bo zysk 2- 3 koni i paru nm nie warty bo pozniej palila 1l oleju na 2 tys km. byc moze wina jest to ze nie stosowalem oliwki w sprayu do filtrow ale ona mysle az tak duzo nie pomoze napewno troche lecz nieznacznie.. pozdr
Nie wazne przy czym stoisz.. Wazne jak tym jezdzisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli stożek lub wkładka to tylko K&N,. Ale nie oczekuj jakiegoś przyrostu mocy na wielkim poziomie. W czasie jazdy ledwo do wyczucia, subiektywnie lepiej przyspiesza bo jest taki fajny klang. Tanie stożki i wkłady to raczje zabierają niż coś dają.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak latasz na stożku to zobacz jak wygląda przepustnica u ciebie, na pewno cała zasyfiona, miałem w swojej M20 stożek i nie było to dobre, potem do M30 w e34 zakupiłem airboxa simoty i tak samo jeden wielki syf w dolocie się zrobił

 

stożek da ci tylko całkiem przyjemne efekty dźwiękowe i nic poza tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.