Skocz do zawartości

Zamiana licznika (zegarów) 520d e39 2000r


macieknowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Niedawno zamieniłem zegary ponieważ stare mnie chyba "oszukiwały" i coś było z nimi nie tak. Włożyłem i podpiąłem zegary z 525d ANGLIK do mojej 520d EUROPA. I teraz mam kilka pytań.

1 Jak wyjąć tarczę bo chciałem podmienić na europejską ale jest problem ponieważ trzymają ją wskaźniki i nie wiem jak je delikatnie wyjąć tak żeby nie uszkodzić?

2 Nie mam kontrolki świec żarowych a w liczniku od diesla chyba powinna taka być?

3 Czy można jakoś przeprogramować ten licznik tak aby pokazywał dystans i zasięg w kilometrach a nie milach?

4 Czy licznik mierzy w milach bo jak się domyślam informacje o przebytym dystansie powinien brać ze skrzyni biegów a ta jest przecież europejska więc odmierza w kilometrach?

5 Kiedy pierwszy raz podłączyłem licznik wszystkie pixele świeciły prawidłowo ale na następny dzień niektóre nie świeciły bądź świeciły słabo. Czy mogłem coś uszkodzić podczas podłączania?

6 Licznik pochodzi z 525d 163KM a moje auto to 520d 136KM. Czy to nie przeszkadza bo są to przecież dwa różne silniki i posiadają zupełnie inne parametry? Licznik będzie pokazywał wszystkie dane prawidłowo?

Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyslij do mnie (lub przyjedz). ale wysylkowo tez wszystko przekoduje, tarczki tez Ci przeloze.

pixele tez naprawiam.

pisz na pw jak Cie interesuje.

Nie ma rzeczy niemożliwych, tylko ludzie którzy nie chcą tego zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.