Skocz do zawartości

[525D] 265tkm, Wycie przy puszczaniu sprzegla


tomekds4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W weekend zauważyłem, ze jak puszczam sprzęgło na 2 biegu tocząc się powoli w korku lub szukając miejsca na parkingu, to słychać z przodu dziwne wycie. Ruszając od zera z jedynki wszystko jest w porządku.

Na luzie podczas postoju również nic nie słychać. Dźwięk ten przypomina trochę wyjąca pompę wspomagania, ale raczej to nie ona bo na wyprostowanych kolach tez to się dzieje. Nie jest to stukanie ani jakiś pisk czy klekotanie, silnik tez na to nie reaguje.

 

Jakieś sugestie ?

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze korki i przy dojeżdżaniu to brzmi poprostu jak zalaczajace sie webasto (szczegolnie ze teraz chlodno).. masz? A drugie co mi przychodzi na mysl to moze pompa podprogowa paliwa? moze jak silnik nie jest na obrotach i nie "wyje" to poprostu jest bardziej slyszalna? To taka sugestia odemnie, wzialem to ze swoich doswiadczen u siebie w aucie. Moze cos wiecej napisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk ten jest słyszalny tylko w momencie puszczania sprzęgła jak silnik jest pod obciążeniem ( może dlatego z jedynki jak ruszam nic nie słychać).

Mam webasto. ale to raczej coś z napędem. Pompę bym poznał bo już raz mi padła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem u mechanika. Ciężko było mu stwierdzić co to jest. Odkręcił mi za to jakiś tłumik drgań ze skrzyni bo był zardzewiały i miał urwana śrubę. Mozna bez niego jeździć czy warto założyć nowy ?

Jest to cześć nr 11:

http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Touring/Europe/525d-M57/LHD/M/2002/april/browse/engine_and_transmission_suspension/gearbox_mounting/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u znajomego w 525 tds wykrecilismy ten tlumik bo mial porawne gumy i jak dotad jezdzi i nic sie nie trzesie, ale wychodze z zalozenia ze powinienes poszukac drugiego bo bez powodu nikt by jego nie zakladal i moze to zle wplynac na twoje kolo dwumasowe, a z tym wyciem moze to byc cos przy sprzegle, wrzuc kumatego kolege do kanalu i ruszaj z roznych biegow a on niech nasluchuje
GDYBY PAN BÓG POPIERAŁ PRZEDNI NAPĘD CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okazało się, ze bez tego tłumika silnik głośniej pracuje. Ma on jakiś wpływ na cały układ napędowy. Także warto go mieć.

CO do tego wycia nadal nie wiem co to jest. Dźwięk jest jakby coś obcierało metal o metal (np. dwie części obrotowe). Słychać to w ostatnim etapie puszczania sprzęgła. Podczas normalnej jazdy i na wciśniętym sprzęgle tego nie słychać.

Ma ktoś pomysł co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.