Skocz do zawartości

Olej Castrol Edge Sport do 530d problem...


maciekE60

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jak dotąd lałem do swojego E60 530D olej Castrol Edge Sport 0W40, taki jak zaleca Castrol w swoim konfiguratorze oleju do samochodu.

Dzisiaj pojechałem kupić olej, bo pora na okresową wymianę i sprzedano mi 2x 4L Castrol Edge FST 0W40 i 1x1L Castrol Edge Sport 0W40, twierdząc, że ten FST jest następcą tego który do tej pory stosowałem (Intercars). Doszukałem się na necie (ale niestety nie na stronie Castrola) informacji, że faktycznie Edge FST 0W40 jest następcą Edge Sport 0W40.

No i co teraz?

Czy Edge FST jest równie zalecany do 530d jak Edge Sport był? Konfigurator Castrola ciągle podaje Edge Sport, którego się już nie produkuje, o FST ani słowa -paranoja.

Dodatkowo na stronie Castrola podano że FST spełnia normę BMW LL04, a na opakowaniu pisze LL01 (Sport miał LL04) - kolejna paranoja.

No i w końcu czy można te dwa wymieszać bo mam 8L FST i 1L Sport-a?

 

Ktoś to przerabiał i wie coś na ten temat? Proszę o informacje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poszukać informacji na angielskiej stronie Castrol.

 

Angielska strona podaje że EDGE FST spełnia LL01, czyli tak jak pisze na opakowaniu. Polska strona podaje, że spełnia LL04.

Zaczynam mieć tego dość, chcę wymienić olej na taki jaki powinien być w moim samochodzie, a tak na prawdę mam wlać sam nie wiem co i cAstrol chyba też nie wie...

Chyba zmienię producenta oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castrol to tylko marka oleju a producentem jest koncern BP (wystarczy przeczytać opakowanie)

Polecam olej BP visco 7000 5w30 ma ll04. Zawsze leję ten olej i polecam.

http://www.bplubricants.com/pl/products/visco-7000-5w-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast kupowac kastrata edka kup olej orgynalny marki bmw 0w40 spelniajacy LL04, ktory jest tanszy o 40%. olej bmw jest nawet tanszy od mobila 1 0w40 i 5w30 LL04.

kupując edka płacisz od huja na reklame, pomijając fakt, ze edek jest jednym z najgorszych mazideł (bierze go i stuka w silniku zanim go zaciagnie).

osobiście polecam mobil 1, niestety ostatnio podrożał bez powodu i przeszedłem spowrotem na olej oryginalny made by BMW 0w40 longlife LL04 (kosztuje 30złociszy za 1 litr i sprzedaja go w 1 litrowych butelkach).

ceny edka powariowaly ostatnio i licza sobie 50zł za 1 litr. opakowanie jest to samo od 3 lat a cena podskoczyła o 20zł.

 

p.s.

podobno edek kastrat 0w40 to to samo co orygynalny olej bmw 0w40, a 20 zł tanszy na 1 litrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zamiast kupowac kastrata edka kup olej orgynalny marki bmw 0w40 spelniajacy LL04, ktory jest tanszy o 40%. olej bmw jest nawet tanszy od mobila 1 0w40 i 5w30 LL04.

kupując edka płacisz od [bAD] na reklame, pomijając fakt, ze edek jest jednym z najgorszych mazideł (bierze go i stuka w silniku zanim go zaciagnie).

osobiście polecam mobil 1, niestety ostatnio podrożał bez powodu i przeszedłem spowrotem na olej oryginalny made by BMW 0w40 longlife LL04 (kosztuje 30złociszy za 1 litr i sprzedaja go w 1 litrowych butelkach).

ceny edka powariowaly ostatnio i licza sobie 50zł za 1 litr. opakowanie jest to samo od 3 lat a cena podskoczyła o 20zł.

 

p.s.

podobno edek kastrat 0w40 to to samo co orygynalny olej bmw 0w40, a 20 zł tanszy na 1 litrze.

 

Po pierwsze ori olej BMW to nic innego jak Castrol a po drugie 1 litr oleju BMW kosztuje w ASO 80 zł a ten sam w butelce Castrola w sklepie ok. 45 zł i jeśli myślisz że w sprzedawanych butelkach BMW na allegro jest ori olej za 30 zł to nie dziwię się dlaczego w Polsce kwitnie oszustwo, poprostu jak widać jest wielu naiwnych których łatwo nabrać :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guzior2

Po pierwsze ori olej BMW to nic innego jak Castrol a po drugie 1 litr oleju BMW kosztuje w ASO 80 zł a ten sam w butelce Castrola w sklepie ok. 45 zł i jeśli myślisz że w sprzedawanych butelkach BMW na allegro jest ori olej za 30 zł to nie dziwię się dlaczego w Polsce kwitnie oszustwo, poprostu jak widać jest wielu naiwnych których łatwo nabrać :cool2:

 

po pierwsze napisalem ci, ze podobno. 100% pewnosci nie ma. jaki jest ten orygynalny 0w40 bmw olej czy edek czy slx czy jakis inny to mozemy jedynie przypuszczac.

jaj bym sobie nie dal uciąć twierdzac, że jest to kastrat edek na 100%.

 

Zeby kupowac olej w ASO to trzeba byc naiwnym albo miec dużo kasy. Wiem jakie kombinacje wystepuja w ASO i jak ciebie nie ma przy wymianie (patrzysz na rece i olej ktory wlewaja) to sa rozne kombinacje.

ja kupuje olej w jednym sklepie internetowym kilka ladnych lat: cena edka kastrata to 50zl litr a oleju bmw to 30zl. z ciekawosci napisze do tego sklepu dzisiaj i zapytam sie skad biora olej marki bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ori olej BMW to nic innego jak Castrol a po drugie 1 litr oleju BMW kosztuje w ASO 80 zł a ten sam w butelce Castrola w sklepie ok. 45 zł i jeśli myślisz że w sprzedawanych butelkach BMW na allegro jest ori olej za 30 zł to nie dziwię się dlaczego w Polsce kwitnie oszustwo, poprostu jak widać jest wielu naiwnych których łatwo nabrać :cool2:

 

Nic dodać nic ująć :D. Ja kupiłem w Intercarsie bo jakoś też nie wierzę w te magiczne ceny, oleje prosto z Niemiec, świeżutkie itp itd - polak potrafi. W intercarsie za Castrola Edge 0W40 167zł/4l, na allegro coś lekko ponad 100zł + wysyłka, ale jestem spokojniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macieke60

oleje prosto z Niemiec,

 

i tutaj sie kłania mentalność prowincjonalna. jak z niemiec to już lepiej być nie może :duh: . a im dalej na wschód to nawet zarobki przeliczają na $ :mrgreen: .

intercars jak nie masz rabatu 30% to jest cholernie drogi. ostatnio kupując koło pasowe to w zamieniku w intercarsie (bez rabatu) było droższe niż w ASO o 100zł - paranoja jakaś. oleju na allegro bym nie kupił, chyba że od sprzedawcy, ktory ma kilkadziesiat tysiecy pozytywnych komentarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macieke60
oleje prosto z Niemiec,

 

i tutaj sie kłania mentalność prowincjonalna. jak z niemiec to już lepiej być nie może :duh: . a im dalej na wschód to nawet zarobki przeliczają na $ :mrgreen: .

intercars jak nie masz rabatu 30% to jest cholernie drogi. ostatnio kupując koło pasowe to w zamieniku w intercarsie (bez rabatu) było droższe niż w ASO o 100zł - paranoja jakaś. oleju na allegro bym nie kupił, chyba że od sprzedawcy, ktory ma kilkadziesiat tysiecy pozytywnych komentarzy.

 

Chyba powinienieś jeszcze raz dokładnie przeczytać to co napisałem ze zrozumieniem :).

Myślisz że jak sprzedawca ma kilkadziesiąttysięcy pozytywnych komentarzy to Ci gwarantuje że sprzedaje oryginalny olej a nie rozlewa "coś" z beczek do oryginalnych opakowań? Każdy jak to napisałeś z "mentalnością prowincjonalną" od razu walnie 100% pozytyw bo będzie zachwycony że kupił tak tanio, taniej niz sąsiad, kolega i wszyscy inni :), a że po przejechanych 100 tyś km na tych olejach bo wcześniej żadnych objawów stosowania kiepskiego oleju raczej nie będzie zacznie się coś dziać - taki delikwent nawet tego nie pokojarzy, a jesli nawet to co, kupi kolejny raz od tego z allegro olej żeby mu wystawić tym razem negatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję tutaj, po 5,2 Euro za litr:

 

http://www.ebay.de/itm/BMW-5W-30-Longlife-04-Motorol-1-Liter-5W30-/270759738504?pt=Autopflege_Wartung&hash=item3f0a89bc88

 

Czy ktoś chce powiedzieć, że nie jest to oryginalny olej? Baju, baju. Kto chce niech przepłaca.

 

Pewnie jest. Ryzyko podróby z założenia mniejsze niż w PL. Choć już niewiele rzeczy jest mnie w stanie zdziwić.

 

Tak przy okazji dyskusji to zastanawia mnie skąd się biorą te opinie że Castrol to zły a Motul to jest świetny (marek użyłem tylko dla przykładu).

Ja tam osobiście czego bym nie wlał (z tej samej klasy lepkości, znanych marek) to nie zauważam kompletnie żadnej różnicy, a moim zdaniem żeby ocenić olej to trzeba by takimi samymi samochodami (najlepiej kilkoma żeby uśrednić też jakość wykonania samego silnika) w podobnych warunkach i najlepiej tym samym kierowcą przejechać przynajmniej ze 300tyś km na różnych olejach, żeby móc coś powiedzieć. Nie rozumiem opinii typu "zalałem olej X i jest super, polecam", no i te teksty, że "tego oleju to nie bierze ani grama". Jak komuś nie bierze ani grama, to znaczy że najwyższa pora zacząć szukać usterki, bo coś jest nie tak i utrzymywanie się tego samego stanu oleju jest tylko pozorne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyman

Ja kupuję tutaj, po 5,2 Euro za litr:

 

http://www.ebay.de/itm/BMW-5W-30-Longli ... 3f0a89bc88

 

Czy ktoś chce powiedzieć, że nie jest to oryginalny olej? Baju, baju. Kto chce niech przepłaca.

 

ja tez u niego kupuje i dostawa jest na nastepny dzień roboczy. zawsze dobrze opakowane itd.

jezeli ten koles sprzedaje podróbki to tak jak to sugeruje ten co lubi "niemieckie" to naprawde dobrze to robi. butelki różnych marek mazideł niczym sie nie róznią od orygynału.

tak sobie mysle: kolo sprzedaje od 8 lat i gdyby walił podróbki to dawno by mu zamkneli bizness. dlatego płacic za ten sam olej 90 zł w ASO, a u niego 30 zeta to trzeba byc naprawde zdesperowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... kolo sprzedaje od 8 lat i gdyby walił podróbki to dawno by mu zamkneli bizness. dlatego płacic za ten sam olej 90 zł w ASO, a u niego 30 zeta to trzeba byc naprawde zdesperowanym.

 

Nie ma takiej opcji aby koleś handlował na ebay.de podróbkami. Owszem można próbować jednak taki proceder nie potrwa długo, zapewniam. Nie jest to "jakiś koleś" ale firma prowadząca legalną działalność handlową na terenie Niemiec. Z innej beczki - proszę mi pokazać polska firmę handlującą podróbkami na allegro.

 

Pytanie dlaczego ASO każe sobie tyle płacić za ten olej? Sprawa jest prosta, oni głownie z tego żyją. Z tego co wiem nie sama sprzedaż auta jest dobrym biznesem ale jego serwis ;) Patrząc na ceny oleju wiadomo dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w BMW to castrol w 100% mam znajomego co pracuje w ASO i mówi że leją CASTROL z beczek, nawet na wlewie oleju na silniku pisze castrol tzn na korku, co do ceny ja płaciłem w ASO 70zł za litr i nie o to chodzi, że jestem idiota ale chcę mieć przebieg w książce serwisowej i do tego w bazie ASO, druga rzecz biorę na to FV więc...

Ja jakoś nie wierzę w cuda i ceny 30zł za litr, bo w takich butelkach litrowych BMW krzyczy za olej około 100zł, a na allegro to bym na pewno oleju nie kupił.

Widziałem gdzieś w necie jak odróżnić castrol podróbkę od oryginału, inna jest naklejka, tzn. inaczej rozmieszczone napisy, ale to nie problem, bo Ci co to rozlewają mogą zamówić w następnej partii inne naklejki :) Olej to ja wolę kupić w sklepie i tak nie dał bym sobie ręki uciąć za jego oryginalność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po pierwsze olej w butelkach BMW jest robiony wyłącznie dla ASO BMW i nie można go kupić w zwykłym sklepie dlatego rodzi się pytanie skąd mają go sprzedawcy z Allegro lub eBay i to z taką różnicą ceny ? I dla mnie odpowiedzi są dwie :

 

1. Albo są to zwykłe podróbki o jakich się dużo słyszy szczególnie w Polsce

 

2. Albo są to stare oleje które przeleżały kilka lat w ASO i BMW wycofało je ze sprzedaży z powodu przeterminowania i utraty odpowiednich właściwości smarnych a kombinatorzy wymyślili że zrobią sobie z tego biznes i w tym wypadku można by było stwierdzić że kupujecie super ORI olej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze olej w butelkach BMW jest robiony wyłącznie dla ASO BMW i nie można go kupić w zwykłym sklepie dlatego rodzi się pytanie skąd mają go sprzedawcy z Allegro lub eBay i to z taką różnicą ceny ? I dla mnie odpowiedzi są dwie :

 

1. Albo są to zwykłe podróbki o jakich się dużo słyszy szczególnie w Polsce

 

2. Albo są to stare oleje które przeleżały kilka lat w ASO i BMW wycofało je ze sprzedaży z powodu przeterminowania i utraty odpowiednich właściwości smarnych a kombinatorzy wymyślili że zrobią sobie z tego biznes i w tym wypadku można by było stwierdzić że kupujecie super ORI olej :)

 

Też mi się tak wydaje. Sam pracuję w ASO (niestety nie BMW) i ori olej który w detalu kosztuje 86zł za litr, my kupujemy po około 54zł za litr. No i jedynym źródłem dostawy jest importer. Może w Germanii jest inaczej, w końcu tam jest producent - może da się kupić ten olej poza siecią ASO, ale i tak ta przebitka cenowa jest o wiele za duża, a przecież ten sprzedający też zarabia, więc po ile kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guzior2

1. Albo są to zwykłe podróbki o jakich się dużo słyszy szczególnie w Polsce

 

2. Albo są to stare oleje które przeleżały kilka lat w ASO i BMW wycofało je ze sprzedaży z powodu przeterminowania i utraty odpowiednich właściwości smarnych a kombinatorzy wymyślili że zrobią sobie z tego biznes i w tym wypadku można by było stwierdzić że kupujecie super ORI olej :)

 

wiekszych glupot dawno nie czytałem, wg ciebie to podrabia nawet olej fordowski za 16 zł za litr. robi butelki litrowe i nalepki :duh: .

na pomysl ze starymi olejami to chyba wpadles pijąc conajmniej ćwiare zapijac setką.

wolny wybór, dla mnie mozesz sobie kupowac nawet po 200zl za litr. co do pieczatki serwisowej i wpisu do bazy to ASO też wbija gdy przynosisz swoje filtry i oleje. zreszta znajac uczciwosc pracownikow ASO w Polsce warto im patrzec na rece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możesz nie wierzyć, twój problem ale osobiście nigdy nie kupił bym oleju w butelkach BMW w cenie 30 zł za 1 litr, aha minus zarobek sprzedawcy to wyjdzie 20 zł za 1 litr :cool2: już wolał bym kupić to samo ale w butelkach Castrol u dystrybutora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pl sie tylko brendzluja z olejami.... Mieszkam obecnie w stanach i tu do diesla leja olej do benzyny i odwrotnie, Silniki Lexusow nowka z salonow wyjezdzaja na mineralnym -poracha, chociaz ostatnio w Toyocie zaczeli wlewac syntetyk do tego co wyjezdza z salonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze olej w butelkach BMW jest robiony wyłącznie dla ASO BMW i nie można go kupić w zwykłym sklepie ...

pewny jestes?

Ja kupuje tutaj

http://www.autoteile-meile.ch/cgi-bin/atm_shop.pl?dsco=4&language=de&cart_id=XXXd65fsd67354uj7sdfhji3489XXX7dfs7&ansicht=motoroel&suche=oel89527

 

od kilku lat...

na gorze po prawej stronie mozna zmienic kraj zakupu.

Przesylka za darmo od 5 litrow chyba.

 

5W30 jest po 6.70 euro za litr przy zakupie minimum 5 litrow .

http://www.autoteile-meile.de/cgi-bin/atm_shop.pl?dsco=0&language=DE&cart_id=5544289.0.22090&ansicht=motoroel&suche=oel89527

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.