Skocz do zawartości

E61 525d automat - wibracje


marcusp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam E61 2,5 diesel automat, skrzynia 6-cio biegowa i następujący problem:

 

przy hamowaniu na D, tuż przed samym zatrzymaniem samochodu silnik wpada w wibracje - obroty spadają gdzieś do 300 - 400 i autem trzęsie, po chwili obroty wskakują na 600-700 i jest OK. Przy cofaniu - skrzynia w R - to samo - na niskich obrotach trzęsie. Jeśli stoję na D na hamulcu i przełączam skrzynię w tryb sportowy to pojawiają się te same wibracje. Gdy przełączę na N lub P wszystko jest OK, żadnych wibracji.

Byłem u trzech mechaników, każdy podłączał samochód do komputera i nie było żadnych błędów. Pierwszy szukał uszkodzonych poduszek pod silnikiem, ale twierdzi, że są OK. Stwierdził, że olej w skrzyni biegów jest czarny, a nie powinien być - wymieniałem go 40 tys km wcześniej. Skrzyni nie otwierał bo stwierdził, że na automatach się nie zna i nie chce zepsuć. Drugi, że to chyba coś ze sprzęgłem, albo ze skrzynią biegów - może uszkodzony zawór przelewowy, według niego coś na niskich obrotach hamuje silnik i stąd wibracje. Trzeci - naprawia automatyczne skrzynie biegów - po przejechaniu się orzekł, że to chyba coś ze sprzęgłem a nie ze skrzynią. Przy hamowaniu już wcześniej miałem taki objaw, że auto nie zatrzymywało się płynnie - po wciśnięciu hamulca, tuż przed samym zatrzymaniem czuć było lekkie szarpnięcie - tak, jakby coś na samym końcu mocno zatrzymywało auto i po sekundzie odpuszczało jednak wibracji żadnych nie było.

Czy ktoś miał podobne problemy? W tej chwili jestem nastawiony na regenerację sprzęgła hydrokinetycznego i przy okazji wymianę oleju w skrzyni biegów. Nie chciałbym tylko, żeby okazało się, że po wymianie sprzęgła nic się nie zmieni i to jednak jakieś uszkodzenie skrzyni biegów.

Przy okazji, czy ktoś regenerował sprzęgło w midparts.pl , jak u nich z jakością? Trochę drożej od innych, ale dają 3 lata gwarancji.

 

Dzięki za wszelkie podpowiedzi, mam nadzieję, że usunę przyczynę problemów bez wymiany połowy auta... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego początek Twojego problemu objawiał sie tym samym co u mnie...Jadąc zwłaszcza gdy silnik zimny na "D" dojeżdzając do skrzyzowania wibrował jak po****y;/ wrzucam "R" to samo..w końcu zaczęła odzywać sie listwa w desce ta drewniana przed pasażerem;/ mówię że cos jest nie tak, wymieniłem poduszki pod silnikiem choć moj mechanik od BMW nie był pewien do końca, po wyjęciu okazało sie że lewa poduszka pod silnikiem jest wyjechana na maxa, nie było tego czuć jak było lato jak przyszły pierwsze przymrozki zaczęło sie to obficie ukazywać i dawało sie we znaki. Prawa poduszka okazała sie tip top, ale wymieniłem profilaktycznie obie i teraz jest malina jakbym jeżdził benzynką:) Druga sprawa mówisz ze jak dojeżdzasz do skrzyżowania i hamujesz prawie sie zatrzymująć i czujesz szarpnięcie, mam to samo i sporo o tym było na forum i niby ta skrzynia tak ma...ja np dojeżdzająć do skrzyżowania lub ronda i zatrzymując sie prawie do zera ale jeszcze sie tocząc też czasem czuje takie szarpnięcie zbicie prawdopodobnie na niższy bieg..zacznij od poduszektak mi sie wydaje, bynajmniej ale może niech ktoś inny sie również wypowie bo może sie myle..

 

Pozdrawiam

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego początek Twojego problemu objawiał sie tym samym co u mnie...Jadąc zwłaszcza gdy silnik zimny na "D" dojeżdzając do skrzyzowania wibrował jak po****y;/ wrzucam "R" to samo..w końcu zaczęła odzywać sie listwa w desce ta drewniana przed pasażerem;/ mówię że cos jest nie tak, wymieniłem poduszki pod silnikiem choć moj mechanik od BMW nie był pewien do końca, po wyjęciu okazało sie że lewa poduszka pod silnikiem jest wyjechana na maxa, nie było tego czuć jak było lato jak przyszły pierwsze przymrozki zaczęło sie to obficie ukazywać i dawało sie we znaki. Prawa poduszka okazała sie tip top, ale wymieniłem profilaktycznie obie i teraz jest malina jakbym jeżdził benzynką:) Druga sprawa mówisz ze jak dojeżdzasz do skrzyżowania i hamujesz prawie sie zatrzymująć i czujesz szarpnięcie, mam to samo i sporo o tym było na forum i niby ta skrzynia tak ma...ja np dojeżdzająć do skrzyżowania lub ronda i zatrzymując sie prawie do zera ale jeszcze sie tocząc też czasem czuje takie szarpnięcie zbicie prawdopodobnie na niższy bieg..zacznij od poduszektak mi sie wydaje, bynajmniej ale może niech ktoś inny sie również wypowie bo może sie myle..

 

Pozdrawiam

Mat

 

Mi tez sie wydaje ze mam poduchy wyjechane,ale nia mam pojecia jak to sprawidzic bez rozbierania.A mozesz powiedziec ile czasu taka operacja u mechanika potrwa i ile kosztuja poduszki i jakiej firmy sa najlepsze?

The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ja czekałem jak wymieniali mi poduszki 2 szt, filtr paliwa, rolka z napinaczem to trwało jakieś 3-4 godziny ale kolega pracuje w serwisie (nie ASO) wiec jak mówił nie spieszył sie...pewnie ze 2h i gotowe. Ja kupiłem poduszki na allegro firmy SWAG po 199zł/szt. Mysle że cena naprawde dobra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi.

A czy mieliście też coś takiego, że podczas cofania na niskich obrotach auto mocno wibrowało aż gasło?

Zdarzyło mi się to ze dwa razy. Jak mocniej wcisnę gaz -> wyższe obroty - auto nie gaśnie.

Rozmawiałem dzisiaj z mechanikiem, który sprawdzał poduszki, i stwierdził, że podnosili silnik i skrzynię biegów i poduszki nie są oberwane.

Według niego, raczej jest coś ze sprzęgłem hydrokinetycznym lub skrzynią biegów, ponieważ gdyby to były same poduszki, to autem by trzęsło, ale by nie gasło i ponadto jest czarny olej w skrzyni biegów (a jak napisałem 40 tys. km wcześniej był lany nowy). Ale żaden mechanik nie umie na 100% powiedzieć co może być nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dziwne;/ bo jak szukałem u Siebie w mieście przy dobrych znizkach (podobno) to ceny wachały sie od 350zł w góre...a te co kupiłem firmy SWAG to były jedyne na allegro wtakiej cenie wszystko minimum pod 300zł...dziwne;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.