Skocz do zawartości

ustawienie rozrządu m60b40


525d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie ustawienia rozrządu bez blokad w tym silniku. Bo mam wszystko rozebrane i pytanie tyczy się tego, że postępując po kolei tak jak napisze potrzebne są blokady czy jest jakiś sposób ustawienia tego bez nich. Mianowicie ustawiam wał w pozycji żeby na pierwszym cylindrze tłok był w najwyższej pozycji wtedy blokuje bolcem koło zamachowe jest tam otwór w nim. Następnie wałki od strony ściany grodziowej mają kształt prostokątny i główny problem jest taki że wg niektórych źródeł wałki maja być wobec siebie równolegle płaszczyznami tymi z tyłu i wobec głowicy też. Potem należy dopilnować żeby zakładając łańcuch się nie ruszyły. A z drugiego źródła dowiedziałem się że blokady tak blokują wałki że nie są one idealnie równoległe wobec siebie ani wobec głowicy. I teraz pytanie do tych którzy ustawiali takie rozrządy najlepiej bez blokad jak to ma wyglądać. Wrzucam z zagranicznej strony temat gdzie są zdjęcia które obrazują założone blokady ale nie widać tego dokładnie.

http://www.bimmerboard.com/forums/posts/657779/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
CZESC. NA wiencu (dol silnika na łaczeniu skrzyni biegów z silnikiem) masz otwor do ustawienie gmp. czyli cylinder na 1 cykl. pozniej ja bynajmniej tak zrobilem krzywki ustawiasz jak w opisie i pozniej aby zgrac walki ustwaialem je na pilnikach. czyli jeden kladziesz na walkach aby rowno przylegaly a 2 kolejne do plaszczyzny glowicy i ustawiasz, aby idealnie do siebie pasowaly powierzchnia. minimalne przekrzywienie mozesz na kolach zebatych od walkow ustawic.nie jest to takie trudne . pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.