Skocz do zawartości

[E85] Problem z nawigacją w z4


filu02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój problem wygląda następująco. Testowałem inpa-e i połączyłem się z systemem nawigacji. Przeglądałem sobie różne opcje itd... Doszedłem do jakiegoś okienka wyboru ekranu Mono albo Kolor potwierdziłem kolor i nagle [BAD] blada na ekranie nawigacji wyświetlił się napis " Loading of software required. Please insert a suitable CD-ROM".

Z tego co rozumiem krzyczy o softa. Więc nagrałem softa od mk4 chce go wgrać znanym wszystkim prostą procedurą ale płyta nie startuje.

Ktoś z szanownych forumowiczów ma może jakiś pomysł co się stało?

 

ps. dodam tylko jeszcze, że wcześniej nawigacja dobrze działała i nie było z nią problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz bledne oprogramowanie(zla plyta)

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze czy masz kolorowa navi czy masz strzałkową ?

Po drugie powinieneś wejść w menu i ustawić dobrą.

Po trzecie musisz mieć odpowiedni soft ( do kolorowej lub do strzałkowej).

Po czwarte musisz go odpowiednio nagrać na odpowiedniej płycie bo inaczej czytnik jej nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi

Po pierwsze czy masz kolorowa navi czy masz strzałkową ?

Navi jest kolorowa MK4

 

http://img830.imageshack.us/img830/9027/imag0055qf.jpg

 

Po drugie powinieneś wejść w menu i ustawić dobrą.

Rozumiem, że w menu auta. ale jak tam mam wejść skoro przez cały czas widnieje napis z powyższego zdjęcia.

W INPA kliknąłem opcję "color" screen poniżej.

 

http://img193.imageshack.us/img193/786/imag0066tr.jpg

 

W INPA odpaliłem opcje self tes NAVI i po 30 sek piszę, że wszystko ok z Navi :?

 

Pobrałem soft OEM v32 dla mk4

Nagrałem według instrukcji programem imgburn najwolniejszą prędkością (u mnie napęd najwolniej nagrywa x4) zrobiła się weryfikacja.

 

Pobiegłem do auta zapłon włączony, wyciągam płytę z mapami, wsadzam z softem i du.. :(

Nic się nie dzieje.

 

Mam jeszcze parę scrennów z DIS jeśli chodzi o wersje CID i NAV.

 

PS. W CID był jeden błąd ale skasował się bez problemu i nie pokazuje go ponownie

 

http://img32.imageshack.us/img32/8016/imag0062xl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki numer softu miałeś do tej pory bo jeżeli próbujesz wgrać o tym samym numerze to zero reakcji jest OK.

np, kiedy miałeś soft OEM v31/32 i ponownie go próbujesz wgrać.

Musi być upgrade albo downgrade softu, czyli albo sam hexedytorem zmieniasz jego numer, albo wpierw wgrywasz soft o innym numerze.

Powinno pomóc, o ile mimowolnie nie porobiłeś jakiś innych zmian bawiąc się INPA.

Poza tym trywialna uwaga, nagrałeś soft jako obraz, a nie skopiowałeś pliki? A do tego jeżeli nagrałeś soft na CD i go nie czyta to spróbuj na dvd (dobrej jakości, może być RW one mają z reguły małe prędkości nagrywania), zdarza się ze czytniki DVD mają problem z płytami CD.

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś to spróbuj hard resetu, odłącz zasilanie na kilka minut, (akumulator bądź bezpiecznik bądź wtyczka navi, co wygodniej), byle czytnik nie mielił w tym momencie.

Jeżeli nadal będzie problem to proponuję użyć navcodera, który tylko i wyłącznie przeznaczony jest do testowania i kodowania navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym trywialna uwaga, nagrałeś soft jako obraz, a nie skopiowałeś pliki?

Nie no spokojnie, jeśli chodzi o nagrywanie obrazu to wszystko zrobilem 1000% ok

Postaram się poszukać w necie jakiś starszy soft i zobaczymy czy pójdzie.

Jutro napisze jak dalej sprawy się mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem soft w wersji 27 oem. Nagrałem go (z prędkością x4, najniższa u mnie + weryfikacja) na CD-R i CD-RW najdroższe jakie były w sklepie. I panowie dalej nic.

Prośba o załadowanie softu dalej widnieje.

Odłączanie akumulatora nawet na 30 minut nic nie pomaga.

 

Może ktoś z kolegów mógłby mi podesłać jakiś link z softem do mk4.

Najgorsze jest to, że nie pamiętam jaka tam była wersja softu na początku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem już na tej stronie i tam znalazłem właśnie link do softu v27. Dzięki za chęci ale linki softów już znalazłem na naszej klubowej stronie.

 

Analizując temat myślę, że mój problem leży przy samej procedurze wgrywania softu.

1. wchodzisz do auta

2.kluczyk w pozycję 1 albo na zapłon - poprawcie mnie jak się myle

3. wybieramy z menu nawigację (i tu jest problem bo ja nie widzę menu i pieron wie co się tam akurat wyślwietla :( )

4. wyciągamy płytę z mapami

5. wkładamy płytę z softem

itd.

 

Może jest ktoś w stanie mi powiedzieć ile razy w prawo gałeczką od sterowania mam przekręcić żeby wejść w nawigację???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura wgrywania softu była opisywana wielokrotnie, np. przeze mnie tutaj:

 

http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=88508&start=585

 

Jeżeli nadal będzie problem radze użyć navcoder-a, posiada on możliwość kodowania domyślnego, który umożliwia wgranie softu w ustawieniach domyślnych.

A co do twojej zabawy to przeczytaj cytat poniżej, dlatego navi domaga się softu

 

CODING MONO TO COLOUR

Code Ouput Mode for the navigation issues an instruction to set the boot mode

of the nav. This command is used in conjunction with an OS disc, because when

the boot mode is changed, the nav loads new OS software.

This command allows you to recode a Mono unit to Colour.

This command is for BMW nav units only!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzewam temat.

Problem nadal występuje.

Idą tropem, że płyty nagrywane są za szybką prędkością zamówiłem dwie oryginalne w BMW.

Jedna V32 druga V17.1 (czekania ponad 2 tygodnie)

I niestety nie w tym problem jest.

Procedurą wgrywania softu słychać jak czytnik zamieli płytą z 3 razyi odrazu staje.

Podłączyłem nawet SSS

zmieniłem jeżyk wyświetlacza na niemiecki

zmieniłem język nawigacji na niemiecki angielski i francja (domyślnie takie wchodzą)

prosi o wsadzenie płyty i dalej nic :/

 

Jest jakaś szansa na naprawienie tego problemu bez navcodera?

A jeśli już navcoder to czy działa sposób na wykorzystanie zwykłego kabla OBD jako Ibus (widziałem taką instrukcję, jak znajdę wstawię link)?

 

znalazło się:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=98474

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podjechać z sama nawigacją do kogoś komu ona działa podmienić sam czytnik i zacząć od softu v17 potem wyższy i na końcu od CX v32.

jak to nie pomoże to jeszcze zostaje przekodowanie modułu GT w NCS pustym plikiem, jak to nie pomoże to navi niestety nie żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł GT przekodowany pustym plikiem w NCS ale dalej nic.

Z nawigacją nie za bardzo mam do kogo podjechać. A w ogóle wytargać ją z tej dziupli obłożonej plastikami będzie ciężko.

A jaki może mieć wpływ to, że zasięgu gps nie ma w ogóle. Auto stoi w garażu pod grubymi murami. Czy przez to np może, nie wgrywać się soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Walka z navi ciągle trwa.

Podłączyłem się do i-bus navcoder, włączyłem opcję default dla navi i dalej softnie chce się wgrać :/

Naprawdę umarła i nie da się z nią nic zrobić?

Trochę polatałem po navcoder i kiedy daję odczyt parametrów navi to pokazuje mi, że jest mk3. A w aucie na pewno jest mk4 bo na czytniki jest napis DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się kolego że navi całkiem soft zgubiło i do póki nie zabierzesz jej do kogoś innego i nie podłączysz i nie zrobisz wgrania softu to nie ruszysz jej nawet navcoderem. Na wszelki wypadek nagraj sobie płytkę z softem dla mk3 i wrzuć do czytnika!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Walka z navi ciągle trwa.

Podłączyłem się do i-bus navcoder, włączyłem opcję default dla navi i dalej softnie chce się wgrać :/

Naprawdę umarła i nie da się z nią nic zrobić?

Trochę polatałem po navcoder i kiedy daję odczyt parametrów navi to pokazuje mi, że jest mk3. A w aucie na pewno jest mk4 bo na czytniki jest napis DVD.

 

Może być i MK3, widziałem takie numery że panel przedni był przełożony od MK4.

Pasuje bez kombinacji. :wink:

 

Gdzie mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po win wychodzi s609 Navigation system profesional. Jest ona na 100% w tym aucie od nowości i nikt tego nie przerabiał.

To teraz pytanie takie mam. Jeśli już ją wytargam z tego autka (powiem, że nie jest to takie łatwe patrzcie na model) to czy np mogę ją podłączyć do szwagra e39 który ma mk3? I tam spróbować załadować jej soft.

A tak nawiasem mówiąc kliknąłem (już nie pamiętam co) coś w navcoder i przez chwile był obraz na monitorze tak jak zawsze ale po paru sekundach znowu krzyczała o soft.

Ciekawe czy serwis mi to jakoś ogarnie?

A jestem z okolic Krakowa.

 

Ps. Wszystkie potencjalne pomysły forumowiczów są mile widziane.

Będę na bieżąco podawał efekty prób dla potomnych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po win wychodzi s609 Navigation system profesional. Jest ona na 100% w tym aucie od nowości i nikt tego nie przerabiał.

To teraz pytanie takie mam. Jeśli już ją wytargam z tego autka (powiem, że nie jest to takie łatwe patrzcie na model) to czy np mogę ją podłączyć do szwagra e39 który ma mk3? I tam spróbować załadować jej soft.

A tak nawiasem mówiąc kliknąłem (już nie pamiętam co) coś w navcoder i przez chwile był obraz na monitorze tak jak zawsze ale po paru sekundach znowu krzyczała o soft.

Ciekawe czy serwis mi to jakoś ogarnie?

A jestem z okolic Krakowa.

 

Ps. Wszystkie potencjalne pomysły forumowiczów są mile widziane.

Będę na bieżąco podawał efekty prób dla potomnych :P

 

MK3 i MK4 były w wersji professional i business. Jeśli wytargasz i podłączysz u szwagra to będziesz mógł u niego zrobić update, ale najpierw sprawdź soft od MK3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft od MK3 nie podchodzi. Podłączyłem jeszcze z ciekawości nowszego navcodera i już wszystko normalnie pokazuje, że jest MK4 tak jak ma być. Czyli ta starsza wersja trochę kłamała. Niestety nie mogę się jakoś zebrać, żeby ją z tego autka wyjąć bo sporo rozbierania plastików tam jest :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO BMW nie dało sobie rady z moim problemem. Stwierdzono, że nie czyta żadnych płyt. Propozycja to kupno nowego lub używanego czytnika MK4.

Jeszcze nie sprawdzałem opcji z wsadzeniem tego czytnika do innego auta. Teraz mam jeszcze jedno pytanie. Czy jak wsadzę go gdzieś indziej to czy muszę wgrać mu inny VIN czy mogę zostawić stary?

Ewentualnie czy znacie kogoś kto naprawia takie czytniki oprócz pana który ma wystawioną taką ofertę na Allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tema do zamknięcia.

Problem rozwiązany a winowajcą całego zamieszania był oczywiście LASER !!! A co dziwne jakoś przed zimą czytnik czytał normalnie. Auto stało w garażu całą zimę i [BAD] :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.