Skocz do zawartości

320d 2005r Kontrolka od oleju, spaliny w kabinie


gozdziczek25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy i nie moge znaleźć na forum tego czego chce . Zakupiłem samochód i jak go odpalam to jak by do środka leciały spaliny, bo czuje lekki powiew oleju czy spalin ... , to moze byc cos z wydechem ? i jak na obrotach przy zimnym silniku zakrece go na wylaczonym guziku od trakcji albo i z wlaczonym to z przodu po lewej stronie strasznie mi drrzec zaczyna, co to moze byc ... ? jeszcze jedno pytanko w sprawie oleju , zastanawiam sie bo gość mi mówil ze jak przejade 2000 km to olej wymienic tylko mi zadna lampka sie kontrolna nie zapalila , bo nie mam tu takich kwadracików od oleju , tylko podobno jest jakaś kontrolka jedna która sie ma zapalic co do wymiany ??? i w razie czego jak sie uruchomi to przy nalaniu nowego oleju sama sie zresetuje czy trzeba ja jakos komputerem albo samemu ściagnąć ??

bmw e46 2.oD 2005r 150 Km 158000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Albo łącznik elastyczny masz do wymiany albo może kolektor wydechowy masz luźny (ja tak miałem). Inspekcja olejowa pokazuje się po włączeniu zapłonu i pokazuje ile pozostało do wymiany ale jeśli auto kupiłeś teraz to lepiej nie patrz na inspekcję tylko wymień bo nie wiesz czy ktoś zmieniał olej zgodnie z inspekcją, instrukcję jak skasować oil sevice znajdziesz tu na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien do zera zliczać. Czyli jak tobie sie tam coś innego dzieje to już wskazuje to że ktoś grzebał w module świateł więc pewnie i przebieg poprawił. A przy tym nie masz czasem minusa? Bo jak ktoś nie skasuje serwisu oleju to on potem sie nalicza ile bylo przejechane od zera tylko na minusie.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ostatnie kasowanie oleju serwisowego było to co ci wskazuje plus jakies 22tyś. Nie znaczy to oczywiście że olej nie był wymieniany ale widać robił to jakiś patałch skoro nie wie że trzeba skasować inspekcję olejowa. Jak to zrobić samemu znajdziesz na googlach :P zajmuje jakies 2 minuty skasowanie tego. Warto to zrobić przy wymianie oleju. Mała uwaga - oil service nie odlicza dokładnie przejechanych kilometrów tak jak licznik tylko zależy to od stylu jazdy. Czyli kasujesz oil service i ci pokazuje 22tyś do wymiany oleju no i jak bedziesz bardzo dawał w palnik to ci zejdzie do zera ten licznik olejowy po powiedzmy 15tyś faktycznie przejechanych kilometrów.

 

co do zapachów w kabinie to auto na kanał i odpalenie i sprawdzenie czy np. łącznik wydechu nie jest zepsuty lub jakieś inne rzeczy z wydechem.

 

na zimnym silniku nie daje sie w palnik bo zajedziesz turbine :mad2: wiec nie rób tego więcej. Może masz urwaną poduszkę pod silnikiem i jak zimny to bardzo drży.

 

E46 nie wyświetla żadnej kontrolki od oleju tylko przy odpalaniu tak jak pisałem pokazuje ile teoretycznie zostało kilometrów do wymiany. Ten serwis olejowy przy pomocy komputera można przestawić na inna wartość odliczanych kilometrów.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest oil service i tam jest wlasnie minus przed przebiegiem na oleju jakby ... Da sie to jakos naprawic zeby do zera zliczalo ?

 

to znaczy że przespałeś wymianę oleju, przekroczyłeś moment kiedy powinien być wymieniony i zlicza ci kilometry o które jesteś spóźniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.