Treść opublikowana przez pawelbmw
-
E61 komfort a NIVO
Jeśli chodzi o tyl to rozróżniane są dwa typy zawieszenień: -standard -Sportowe dostosowanie podwozia/M podwozie sportowe Ja mam tą drugą opcję i tył jest dość twardy. Niech ktoś może się wypowie ze zawieszeniem standard to bedzię można porównać. :D
-
e60 520d blad sondy lambda
A coś oprócz zniknięcia błędu się poprawi?
-
e60 520d blad sondy lambda
W m57n jest jedna sonda w katalizatorze. U mnie też wywala błąd. Po skasowaniu niedługo znów wyrzuca błąd. Też zastanawiam się czy ją wymienić czy nie.
-
[E61] 530D Silnik szarpie na wolnych obrotach.
Wygląda na to że zawór EGR się zacina. Odkręc go i wyczyść.
-
[E61] 530D Silnik szarpie na wolnych obrotach.
U mnie też właśnie występuje to falowanie ale jeszcze dodatkowo mam przydławienie w okolicach 1500-2000 obr. Ja obstawiam regulator ciśnienia w pompie CR lub sonde lambda(INPA wyrzuca błąd)
-
[E61] 530D Silnik szarpie na wolnych obrotach.
Sprawdz czy na obrotomierzu widać że falują obroty na zimnym i ciepłym.
-
530d
Z tego ca ja wiem w BMW E60/E61 nie wychodziło na oponach 205 Rozmiary fabryczne to: 225/55R16 225/50R17 245/40R18 Ja jeżdzę w lato na 18 a zimą na 17. Różnicy w spalaniu ani w prędkości nie zauważyłem. U ciebie może być przekłamanie bo masz zły profil opony. U ciebie jest większe koło w porównaniu z nominałem.
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
Tak to już jest... A próbowałeś się przejechać z odłączoną przepływką? Masz jakieś błędy na silniku?
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
Wskazuje na to ze przepływka tnie dawke. Rówież pasowało by sprawdzić czy turbina pompuje tyle ile trzeba.
-
Jakie koło dojazdowe do e61?
Kolega ma racje. Rozmawiałem z gościem co zakładał 16 aluminiowe i pasowało a dojazdówka 16 już nie. Tak więc pasuje tylko 17 cali.
-
Jakie koło dojazdowe do e61?
Podobno 16 cali nie podejdzie do 530d ze względu na hamulce.
-
Jakie koło dojazdowe do e61?
No dzięki za info.
-
Jakie koło dojazdowe do e61?
Piszę z pytaniem jakie rozmiary kół dojazdowych oraz ET felgi macie w swoich E60/E61? Właśnie żegnam sie z Runflat i chce kupić koło dojazdowe.
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
W każdym samochodzie może to być coś innego. Ja zaczne od tego że bede jezdzic z komputerem i bede obserwował co się dzieje złego w czasie jak szarpie. A jak nic nie wywnioskuje to będe musiał poszukać kogoś kumatego w woj. łodzkim
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
Na mega zagrzanym silniku korekcje były jeszcze lepsze, wszystkie bliskie 0. Nie wiem od których części zacząć wymiane. Każda jedna kosztuje blisko 500zl :D Jakby któryś z kolegów którzy pisali w tym poscie o swoich problemach i je rozwiązali to napiszczie co było przyczyną.
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
Sprawdzałem tylko inpą, na zimnym silniku jeden wtrysk mial max +1,7. U ciebie tez byl objaw falowania i dławienia? Na ciepłym sprawa wygląda tak: http://s2.ifotos.pl/img/sssakillk_wnrshre.png
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
Mam manuala. Jeszcze zauważylem że jesłi trzymam równo gaz podczas przyspieszania np: w połowie ale dzieje sie to nie zawsze. Samochod wtedy przyśpiesza raz mocniej raz słabiej, jeszcze mialem inny przypadek jadac autostradą dałem cały gaz to przyśpieszał tak srednio a jak zacząłem odejmować to wtedy wyrwał do przodu.
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
Odswieżę trochę temat.Jak tam rowiązaliście swoje problemy? Posiadam 530d e61 218 manual z DPF. Również posiadam objawy opisane na forum -falowanie obrotów na biegu jałowym -Szarpnięcia w okolicach 1500-2000 obr -bujanie silnika(pewnie z powodu falowania) U mnie odłączenie węzyka podcisnieniowego EGR nic nie pomogło, potem wyczyscilem EGR na błysk-również nic nie dało. W czasie szarpnięcie ekonomizer sie cofa(ewidentne odcięcie paliwa). Tylko u mnie jest błąd sondy lambda na silniku. Ja obstawiam -sonda lambda -regulator ciśnienia w pompie -regulator na szynie -przepływomierz Co o tym myślicie. Proszę o rady
-
Falowanie obrotów 530d+dławienie(nierówne przyśpieszanie)
Skrzynia jest manualna.
-
Falowanie obrotów 530d+dławienie(nierówne przyśpieszanie)
Dzisiaj w mojej 530d zauważyłem dziwne zjawisko podczas przyśpieszania, gdy trzymam równo gaz np na 2 biegu to samochód chwilowo wolno przyśpiesza potem dostaje kopa i znow słabiej. Dzieje sie cos podobnego równiez gdy zmieniam bieg z 1 na 2 i chwile tez ma takiej czkawki. Co to może być? Błędy jakie rejestruje INPA to błąd sondy lambda. Dodam że wystepuje równiez falowanie obrotów. Czy te dławienie ma związek z sonda?
-
Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7
Dzieki kolego. Nie widze opcji diagnosis. Daje zdjecie http://s10.ifotos.pl/img/dzialaspn_werwsaq.png
-
Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7
Ja mam również problem. Wyskakuje mi taki błąd. Pomoże ktoś? http://s2.ifotos.pl/img/sdfsdfpng_wernxhx.png
-
[E61] Nivo padła poduszka zawieszenia, dwie różne poduszki
Poduszka od M zapewne jest trochę krótsza. Musisz się dowiedzieć co i jak.
-
[E61] Nivo padła poduszka zawieszenia, dwie różne poduszki
Poduszka z zawieszeniu M różni sie od standardowego. 37 12 6 765 603 Poduszka M lub sportowe dostosowanie nadwozia 37 12 6 765 602 Standard
-
Falowanie obrotów 530d+dławienie(nierówne przyśpieszanie)
Panowie czy w mojej e61 winą falowania moze byc uszkodzony dogrzewacz? Znalazłem ostatnio taki błąd. Dodam że nie działa mi pompka elektryczna bo po wcisnieciu REST leci chwile ciepłe a potem zimne powietrze. http://s5.ifotos.pl/img/sssakillk_wneqshn.png