-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Model: E87 118d Silnik: M47N2 122 km + CHIP (170 km) Przebieg: 215000 km Styl jazdy: mieszany Użytkowanie: mieszane(miasto/trasa) Instalacja LPG: nie DPF: nie Dotychczas Castrol EDGE FST 5W30 ale chcę zmienić na coś lepszego. Oczywiście przed zmianą będzie płukanie. Jaki olej polecacie?
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Model: E87 118d Silnik: M47N2 122KM Przebieg: 215 000 km Styl jazdy: dynamiczny Użytkowanie: 30% miasto 70% trasa Zużycie bieżące na l/100km: 6,5-7 DPF: tak Dotychczas: Castrol Edge FST 5w30 Przebieg rocznie: 20-25 tys. Jaki olej propunujesz?
-
[E87] Upgrade 118d na 120d
230 km to już mocno dokoksowana jest. Jeżeli wytrzymała taką moc to i 190 km powinna teorytycznie wytrzymać. Nad heblami i zawieszeniem również pomyślę ale to bliżej zimy bo wtedy będę miał więcej wolnego czasu żeby się z tym pobawić.
-
[E87] Upgrade 118d na 120d
Skrzynia w 118d jest identyczna jak w 120d i wytrzymuje 370 Nm wg producenta.
-
[E87] Upgrade 118d na 120d
Jaki olej lałeś do dyfra?
-
[E87] Upgrade 118d na 120d
W dyfrach 118d pada łożysko na wałku atakującym. Wiadomo, że większa moc silnika powoduje większe obciążenia w dyfrze co z kolei powoduje szybsze zużycie łożyska ale nie znaczy to, że momentalnie się rozpadnie. Czy w tej sprawie sytuacja nie wygląda podobnie jak z łańcuchami rozrządu w N47? Tam rownież łańcuchy zrywają się przy rożnych przebiegach i to bez względu na to czy samochód ma seryjną moc lub został chipowany. Na tym przykładzie stwierdzam, że jeśli łożysko ma się rozpaść to i tak się rozpadnie a moc nie ma aż takiego znaczenia.
-
[E87] Upgrade 118d na 120d
Tak jak już wspomniałem w pierwszym poście jestem świadom, że hamulce, wał oraz most tylni z osiami jest inny w 120d. Ale w tej kwestii nie zamierzam nic zmieniać, wszystko zostaje na swoim miejscu. Chcę załatwić sprawę jedynie z osprzętem silnika a tutaj różnicą są jedynie wtryski i turbo. Kolega dziqusek świetnie wytłumaczył, że koszta nie są aż takie duże. Tym bardziej, że mam możliwość kupna wtryskiwaczy za małe pieniądze z rozbitej 320d od kolegi. Poszukuję jedynie turbo, bo niestety kolega zdążył już je sprzedać. I tu nasuwa się pytanie. Szukać turbo Mistubishi czy Garretta? Czy są miedzy nimi znaczące różnice?
-
[E87] Upgrade 118d na 120d
Dlaczego? Jakieś konkretne argumenty przeciw? :wink:
-
[E87] Upgrade 118d na 120d
Witam wszystkich forumowiczów. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie projekt przeróbki mojej jedyneczki 118d (122 KM) na 120d (163 KM) + chiptuning (w okolice 190 KM). Z tego co wiem te silniki różnią się jedynie wtryskiwaczami oraz turbosprężarką (kwestię komputera można załatwić chiptuningiem). Poza tym w 120d są również inne hamulce, wał oraz most tylni razem z półosiami (w tej kwestii nie zamierzam nic robić). Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś przeprowadził już taką operację? Jakie są wasze opinie na ten temat?
-
[E87 2005] Audio System X200 BMW Plus vs. MKII
batonx, mógłbyś podesłać również dla mnie szczegółowe informacje na ten temat?